Rysowanki dla dzieci

Ściany pomazane długopisem, czarne krechy zrobione markerem na stole, kolorowe szlaczki na podłodze to tylko niektóre efekty dziecięcej potrzeby rysowania. Rodzic ma w takie sytuacji dwa wyjścia: albo pogodzić się z tym faktem i pozwolić dziecku rysować na dużych powierzchniach, pokrywając je wcześniej odpowiednią zmywalną farbą, albo przenieść dziecięcą kreatywność na duże arkusze szarego papieru. Pewnie, można jeszcze spróbować dziecku zabronić rysowania i malowania, ale taki zakaz negatywnie wpłynie nie tylko na rozwój psychiczny malucha, ale przede wszystkim zastopuje rozwój manualny i obniży zdolności do działań kreatywnych. A bez tych umiejętności dziecko nie poradzi sobie później w czasie edukacji szkolnej co może mieć negatywny wpływ na całe dorosłe życie.

Rysowanki dla dzieci

Aby umożliwić dziecku jak najlepszy rozwój, warto od najmłodszych lat podsuwać dziecku kredki, farbki i inne materiały plastyczne. Maluch chętnie pokrywać będzie kolorowymi maziajami całkiem spore powierzchnie, stąd na początek dobrze jest mieć w zanadrzu papier w dużych formatach. Dopiero kilkulatek zaakceptuje rysowanki dla dzieci w formacie A5. Jeżeli jednak chcemy, aby dziecko polubiło kolorowanie, warto rozpocząć od kolorowanek większych, bywają nawet takie o formacie plakatowym lub A3.

Rysowanki dla dzieciRysowanki dla dzieci powinny być dostosowane do jego wieku: trzy-czterolatek powinien dostać obrazki większe, z mniejszą ilością małych szczegółów, gdyż jego niewprawne rączki nie poradzą sobie z detalami. Starsze dzieci z przyjemnością kolorować będą rysowanki dla dzieci z scenami z popularnych kreskówek lub scenki rodzajowe Warte zainteresowania są także kolorowanki poświęcone przyrodzie. Dziecko nie tylko będzie doskonaliło umiejętności manualne, dobór kolorów, ale także pogłębi swoją wiedzę na temat roślin i zwierząt.

W sprzedaży oraz on-line można znaleźć także rysowanki dla dzieci z możliwością dorysowywania brakujących elementów, łączenia kropek, wodzenia po śladzie. Takie rysowanki sprawdzą się przy kształtowaniu motoryki małej i będą doskonałym wstępem do nauki pisania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here