Gry zręcznościowe dla dzieci

Przy okazji świat warto przemycić do paczki dla naszych dzieciaków coś pożytecznego dla ich rozwoju. Wiadomo, że listy do św. Mikołaja już dawno wysłane, i raczej na liście życzeń nie ma tego typu prezentów, ale od czego są rodzice, jeśli nie od wspomagania działalności prezentowej Gwiazdora.

Co kupić?

Fajny, edukacyjny dodatek, zawsze jest mile widziany. Czy będzie to książka, gra, czy zestaw dla małego artysty, nasz maluch na pewno będzie zadowolony z dodatkowego podarku. A mówią o walorach edukacyjnych czy wychowawczych, nie mamy na myśli nauki stricte, ale pewne akcesoria, które =bawią i jednocześnie rozwijają nasze dziecko w danej dziedzinie.

Gry zręcznościowe dla dzieci

Gry zręcznościowe dla dzieciGry zręcznościowe dla dzieci to idealny pomysł na prezent dla dziecka w zasadzie w każdym wieku. Ponieważ proste zręcznościówki można kupić nawet dla niemowlaka. Choć w tym wieku będą to raczej gry w formie zabawek. Bardziej zaawansowane gadżety sprawdzą się w przypadku nieco starszych dzieciaków. A pożytek z takich gier jest spory. Bo nie dość, że taka zręcznościówka wciąga jak mało która inna zabawa, to jeszcze jest to okazja do ćwiczenia koncentracji, uwagi, spostrzegawczości i pamięci.

Gry planszowe

Kolejna propozycja to ciekaw gry planszowe. Bardzo często gry typowo planszowe również rozwijają zręczność, ale przyczyniają się też do poszerzania wiedzy z różnych dziedzin. Jeśli nasze dziecko interesuje się samochodami, podarujmy mu grę o autach. Jeśli mamy w domu mała modnisię, można sprezentować jej coś w tym temacie. Wybór jest ogromny. A gra planszowa to idealny sposób na to, aby zebrać przy jednym stole całą rodzinkę.

Zestawy kreatywne

Zestawy dla małych artystów to wspaniały pomysł na pożyteczny prezent, który ucieszy każde dziecko. Takie komplety kilku niezbędnych w danej dziedzinie akcesoriów, pomogą rozwinąć pasje i zainteresowania malucha, zmotywują go do działania, zapewnią cudowna rozrywkę przy ulubionym zajęciu. Może to być malowanie, rysowanie, sklejanie prostych modeli, rzeźbienie- cokolwiek, co sprawia malcowi przyjemność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here