śniadanie dla 10 miesięcznego dziecka

Wszyscy doskonale wiedzą, że małe dzieci nie mogą jeść tego samego co dorośli. Dieta dla małych dzieci powinna być odpowiednio zbilansowana, przygotowana i rygorystycznie przestrzegana. Śniadanie dla 10 miesięcznego dziecka wygląda zupełnie inaczej niż śniadanie dorosłych czy nawet trochę starszych dzieci. Musimy dokładnie wiedzieć, które produkty mogą jeść małe dzieci a których należy bezwzględnie unikać. Tak na prawdę wystarczy tylko stosować się do kilku podstawowych zasad dotyczących żywienia dzieci mających mniej niż rok.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jego zadaniem jest dostarczenie energii na większą jego część. Dlatego powinno być odpowiednio zbilansowane i przygotowane. Specjaliści szacują, że śniadanie powinno być podane maksymalnie do godziny od momentu przebudzenia.

Niezwykle istotne jest to, aby nowe produkty w diecie dziecka dodawać stopniowo. Należy dokładnie obserwować jak dziecko reaguje an poszczególne typy pożywienia i w razie konieczności reagować. Mogą pojawić się reakcje alergiczne na niektóre typy pokarmów.

Unikajmy produktów słodzonych i tych „bogatych” w różnego rodzaju konserwanty i ulepszacze smaku. Produkty, które posiadają je w składzie nie są zdrowe nie tylko dla dzieci lecz także dla dorosłych. Warto przy okazji zastanowić się nad zmianą własnej diety. Jett o idealna ku temu okazja. Ograniczenie spożywania przetworzonych produktów przez całą rodzinę odbije się pozytywnym echem na stanie zdrowia wszystkich domowników.

Śniadanie dla 10 miesięcznego dziecka – przykłady

Owsianka

Dziecku w tym wieku można przygotować na śniadanie na przykład owsiankę. Zmielone płatki owsiane gotujemy w wodzie z dodatkiem mleka i owoców. Całość najlepiej jest zmiksować przed podaniem.

Kaszki, Kleiki

Na śniadanie można również podawać rozmaite kaszki i kleiki ryżowe. Dobrym pomysłem jest także kasza jaglana. Raz na jakiś czas mogą to być biszkopty lub suchary moczone w mleku. Pamiętajmy, żeby zbyt często nie podawać dziecku produktów słodzonych.

Zaufajmy specjalistom

W przypadku wątpliwości dotyczących ustalenia diety śniadaniowej dla dziecka warto skonsultować się ze specjalistami. Może to być zarówno lekarz pierwszego kontaktu lub pediatra, który opiekuje się rodziną. Taka profesjonalna porada dotycząca żywienia dziecka jest nieoceniona. lekarz jest w stanie stwierdzić jakich produktów brakuje w codziennej śniadaniowej diecie, a które są używane w nadmiarze.

Pomocny w tym przypadku może być także dietetyk wyspecjalizowany w żywieniu dzieci. Zawód dietetyka przechodzi w ostatnim czasie duży rozkwit i pojawiają się coraz to nowe specjalizacje skupiające się na konkretnych grupach odbiorców. Dlatego nie powinniśmy mieć kłopotów z odnalezieniem godnych zaufania dietetyków zajmujących się żywieniem najmłodszych.

[Głosów:6    Średnia:3.3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here