Zabawki traktory

Nikt w naszym społeczeństwie nie ma pretensji do dzieci o to, że się bawią, ponieważ chyba każdy bez problemu rozumie, że jest to zupełnie naturalne i normalne zachowanie, które ma pomóc dziecku się rozwinąć a czasami nawet pomóc jego rodzicom. Kiedy dziecko jest zajęte zabawą, to wymaga zdecydowanie mniej uwagi, a rodzic może zająć się swoimi sprawami. Takie chwile dla każdego opiekuna dziecka są niezwykle cenne, ponieważ zdaje on sobie sprawę z tego, że są one dość rzadkie i krótkie. Dziecko, które widzi, że inni nie zwracają na nie uwagi, to po chwili takiej wolności będzie starało się na bardzo różnorodne sposoby tę uwagę odzyskać. Ja chciałbym się jednak głównie skupić na samej zabawie a konkretnie to na tym, jak ona wygląda? Jak dziecko postrzega jej sens i dlaczego konkretne dziecko bawi się właśnie takimi, a nie innymi zabawkami?

Zacznijmy jednak od początku, czyli od samej zabawy

Zacznijmy jednak od początku, czyli od samej zabawyDla kogoś, kto nigdy w życiu albo już bardzo dawno nie opiekował się żadnym dzieckiem, zabawa takiego młodego osobnika może wyglądać bardzo dziwnie i nie mieć z pozoru żadnego sensu. Wygląda to jednak tak dziwacznie głównie dlatego, że dziecko do zabawy używa nie tylko przedmiotów nazywanych zabawkami, ale przede wszystkim swojej praktycznie nieograniczonej wyobraźni. Dopiero, gdyby taki obserwator wyszedł w głowę dziecka i zrozumiał jego myśli, to całe jego zachowanie stałoby się jasne i logiczne. Zanim zacznę odpowiadać na drugie pytanie, to chciałbym, aby każdy zaczął zdawać sobie sprawę z tego, że dziecko bardzo uważnie obserwuje osoby dorosłe ze swojego otoczenia i wybiera sobie przynajmniej niektóre z nich za wzorce.

Zabawki traktory

Jeżeli dziecko pochodzi z rodziny rolników, to zabawki traktory będą dla niego bardzo interesujące, chociażby dlatego, że wie, że jego rodzice pracują właśnie na takim sprzęcie. Dlatego chce ono posiadać właśnie takiego typu zabawki. Dziecko w ten sposób myśli, że staje się podobne do swoich rodziców, a ich zachowanie w pracy uważa przecież za właściwe, dlatego chętnie je odtwarza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here