Kiedy dziecko zaczyna chodzić

Rozwój dziecka – czy wiecie, jak powinien przebiegać prawidłowy rozwój dziecka? Trzeba przyznać, że wielu specjalistów ma na to swoje zdanie. Oczywiście, że nie można powiedzieć, iż w tym i tym miesiącu życia dziecko zacznie samo mówić. W danym miesiącu zacznie płynnie mówić, a jeszcze w innym zacznie dostrzegać kolory, czy też rozróżniać kto jest mamą, a kto jest tatą.

Kiedy dziecko zaczyna chodzić

Kiedy dziecko zaczyna chodzićNiektórzy mogą pochwalić się podręcznikowymi dziećmi, które to wszystko będą robić w miesiącach wyznaczonych przez wspomnianych specjalistów. Jednak nie każdy ma to szczęście i nie może pochwalić się, że w pierwszym miesiącu życia już zwraca uwagę na światło i kolory. Oczywiście są to przypadki, bo rozwój dziecka można podzielić na wiele składowych, mniejszych elementów. Jest jednak kilka takich etapów, które przyciągają mocno uwagę Rodziców. Jeden z nich to nauka chodzenia. Kiedy dziecko zaczyna chodzić? Odpowiedź jest bardzo prosta – kiedy jest na to odpowiedni czas. Nie można powiedzieć, że Wasza pociecha będzie chodzić już w jedenastym miesiącu życia, czy też dopiero w czternastym lub później.

Nauka chodzenia

Dziecko zaczyna naukę chodzenia, wtedy kiedy czuje się na to gotowe. Nie można na siłę powiedzieć dziecku – wstań i chodź, bo może mieć to zupełnie odwrotny efekt. Dziecko tak się wystarczy Waszych prób nauczenia chodzenia, że w ogóle nie będzie wykazywało chęci do nauki chodzenia. Możecie oczywiście podejmować delikatne próby nauki chodzenia, jeżeli dziecko samo trzyma się już mebli, staje przy nich, próbuje się podnosić bez niczyjej pomocy. Może to nastąpić we wspomnianym dziesiątym, jedenastym miesiącu. Może to nastąpić dopiero wtedy, kiedy dziecko skończy pierwszy rok życia. Oczywiście, że trzeba na bieżąco patrzeć, czy dziecko chce chodzić, aby ewentualnie wyłapać niepokojące zmiany w organizmie Waszej pociechy. Jeżeli dziecko nie garnie się do chodzenia do ok.1,5 roku życia, to koniecznie musicie skonsultować się z lekarzem, który przebada dziecko pod kątem wszelakich wad zachodzących w organizmie Waszego dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here