syndyk

Sytuacja przedsiębiorstwa pogarsza się, a to przyczynia się do powstawania długów. Rosną one i nie mogą być regulowane od dłuższego czasu. W pewnym momencie okazuje się, że stają się one nie wyborne i niewypłacalny. W takiej sytuacji przewiduje się szczęście procedury egzekucyjnej. Jej celem jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli nie wynika to zawsze z woli dłużnika. Ten jednak może postarać się korzystniejszy dla siebie rozwiązanie, czyli ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Czym będzie zajmował się syndyk? Jakie predyspozycje zawodowe wynikające z takiego stanowiska? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-jako-syndyk-syndyk-a-komornik/

Co należy do obowiązków zawodowych syndyka?

Będąc osobą pracującą na takim stanowisku, jesteśmy pełnomocnikiem sądu, a co za tym idzie w jego imieniu Zarządza majątkiem firmy lub osoby fizycznej. Jest to obecne wówczas, kiedy taka osoba lub podmiot zostaną postawione w stanie upadłości. Na mocy wyroku sądu, do ciebie należeć będzie dalszy nadzór przedsiębiorstwa, majątkiem oraz prawidłowe prowadzenie całego procesu postępowania. Takie działanie ma na celu likwidację aktywów, ustalenie wierzycieli, przygotowanie oraz podział majątku wobec takich wierzycieli. Firmy dodatkowo prowadzą inwentaryzacji majątku fizycznego, a także nieruchomości. Majątek musi być zabezpieczony przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem.

Jakie predyspozycje zawodowe płyną ze stanowiska syndyka?

Jest to praca, w której obarczony jesteś bardzo dużą odpowiedzialnością za swoje decyzje. To z kolei jest w stanie powodować silny stres, a dodatkowo masz kontakt z pracownikiem upadającej firmy, wierzycielami dłużnika, nabywcami majątku, który jest sprzedawany. Każda sprawa jest to szereg wizyt w sądzie, a co za tym idzie ty musisz być osobą zorganizowaną, dyspozycyjną, gotową na to, że jedna sprawa może potrwać nawet kilka lat. Potrzebny jest Ci również spory bagaż merytorycznie. Istotne będą zagadnienia prawnicze, ekonomiczny, finansowe, a także praktyczna wiedza dotycząca zarządzania przedsiębiorstwem.

Zobacz też: http://www.mamatezmoze.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-syndyk-zarobki-syndyka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here