Marudzenie, czy już choroba dziecka — jak to sprawdzić?

Dzieci zazwyczaj są bardzo radosne, żywiołowe i ruchliwe. Czasami bywa jednak tak, że nasze dziecko staje się osowiałe i marudne. Niekiedy jest to oznaka rozwijającej się choroby. Mały człowiek podczas choroby doświadcza wielu negatywnych emocji, leku, a czasami bólu. Często nie może powiedzieć nam co się dzieje. Dlatego jako rodzice musimy trzymać rękę na pulsie i upewnić się co jest przyczyną marudzenia naszego dziecka.

Dzieci zwłaszcza przed ukończeniem 12 miesiąca życia nie potrafią powiedzieć nam co mu dolega. Sposobem na wyrażanie swoich emocji w stanach niepokojących staje się marudzenie czy też płacz. Niekiedy przyczyną marudzenia może okazać się choroba. Najpierw należy wyeliminować inne przyczyny, upewnić się, czy dziecku nie jest np. za gorąco lub za zimno oraz, czy np. nie ma mokrej pieluszki lub też, czy nie uległo jakimś urazom.

Jeśli nie ma jasnych przyczyn, które wyjaśniałby jego niepokojące zachowanie to należy pod uwagę wziąć rozwijającą się chorobę. W pierwszej kolejności należy dziecku zmierzyć temperaturę. Najlepiej jest to wykonać dobrym termometrem i oczywiście bezdotykowym, takim jak Visiofocus Smart. Więcej na temat tego termometru przeczytasz na https://pewnypomiar.pl/. Ten termometr bezdotykowy jest świetny dla noworodków, niemowlaków oraz starszych dzieci. Urządzenie jest proste w obsłudze, bardzo funkcjonalne i dokładne.

Dzięki zastosowaniu tego typu termometru będziemy mogli upewnić się, czy nasza pociecha na pewno ma gorączkę  oraz, czy to właśnie jest przyczyną marudzenia. Dodatkowymi sygnałami świadczącymi o gorączce u naszego dziecka mogą być: zarumienienie i lepkość skóry, poty, suchość śluzówek oraz drgawki gorączkowe. Jeśli po zamierzeniu temperatury okazuje się, że nasze dziecko ma gorączkę wówczas należy szybko podjąć działanie, aby ją zwalczyć, ponieważ wysoka gorączka u dziecka może być niebezpieczna. Najczęściej przyczyną gorączki u najmłodszych jest ząbkowanie oraz przeziębienie. 

Marudzenie nie zawsze oznacza chorobę, jednak jeśli nasze dziecko na ogół jest radosne i żywe, a nagle staje się widocznie zaniepokojone oraz płaczliwe to musimy dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć przyczynę takiego zachowania.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here