Gry matematyczne dla dzieci

Niestety, wiele dzieci nie lubi matematyki już od samego początku, kiedy zaczynają się jej uczyć. Inne z kolei szybo zaczynają się nudzić sucho przekazywanymi informacjami i zadaniami bez polotu. Wiedza często jest dziś przekazywana w niewłaściwy sposób tak, że dzieci – zamiast się wciągnąć w naukę, zainteresować się daną tematyką – szybko zaczynają się nudzić. Jak wiec można polepszyć sytuację, jeśli chodzi o matematykę? Dobrym pomysłem są gry matematyczne dla dzieci.

Gry matematyczne dla dzieci

Gry matematyczne dla dzieciWiele z takich gier jest dostępna on-line w Internecie. bo musimy pamiętać, że żyjemy dzisiaj w świecie bardzo rozwiniętych multimediów. Jeśli ktoś uczył się na przełomie lat 80. i 90. XX, mógł liczyć tylko na książki i ewentualnie na dość skromny zasób gier planszowych. Dzisiaj – na szczęście – jest inaczej. Nie ma się co oszukiwać – dzieci uwielbiają we wszelkiej maści gry elektroniczne lub Internetowe. A jeśli musza wykorzystać jakąś wiedzę, aby zagrać, to same zaczną w końcu tej wiedzy szukać i pytać o nią. I wielce prawdopodobne, że szybciej zrozumieją tłumaczone im problemy, jeśli będą je mogły wykorzystać w grze. Bo to ich pierwszy niejako żywy przykład, że dana wiedza może się do czegoś przydać. I przynajmniej w danej dziedzinie wiedzy przestają pytać: a po co mi to? Mądrze dobrane gry matematyczne dla dzieci będą powodowały zainteresowanie matematyką.

Zainteresowanie dziecka nauką

A jeśli dziecko zaczyna się uczyć czegoś z zainteresowaniem, nauka przyjdzie mu na pewno łatwiej i trudniej będzie o zniechęcenie się w przypadku chwilowych problemów. Bo – niestety – nawet jeśli coś się lubi – czasem przychodzi trudny moment, coś jest trudniejsze do zrozumienia. Oczywiście każdą taką trudność można jakość przejść i chodzi tylko o to, żeby dziecko się nie zniechęciło do dalszej nauki. A niestety, to zdarza się zbyt często. Zachęcenie do dalszej nauki i to z sukcesem, bywa bardzo trudne. Jeśli dziecko może utrwalić sobie wiedzę przez zabawę, to dlaczego nie? Oczywiście trzeba i do tego podchodzić z rozsądkiem, co bywa jednak wyzwaniem dla wielu rodziców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here