Zabawki kreatywne

Dzieci w dzisiejszych czasach mają duży dostęp do różnorodnych zabawek. Sklepy oferują nam coraz to nowe zabawki, których często nie umiemy odmówić swojemu dziecku. Efektem tego są pełne bałaganu pokoje dziecięce. Wiele zabawek które kupujemy albo dzieci dostają w prezencie cieszy je tylko przez chwilę. Później trafiają w kąt i dziecko zapomina o ich istnieniu. Co więc zrobić aby dziecko miało frajdę z zabawy a my jako rodzice satysfakcję, że kupiona zabawka rozwija dziecko?

Dzieci nie lubią się nudzić, zawsze znajdą sobie jakieś zajęcie. Jednak warto wskazać dziecku takie zabawy które pomogą rozwijać jego wyobraźnię i zdolności manualne. Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona a pewne strefy mózgu łatwiej jest pobudzić do pracy w młodym wieku.

Zabawki kreatywne

Na rynku dostępne są coraz to nowe zabawki kreatywne, które mają pobudzić dziecko do zabawy i operatywności. Dzieci mogą dzięki takim zabawkom poznać swoje możliwości, talenty i je rozwijać. Zabawki kreatywne są dostosowane do różnego wieku dzieci oraz do ich płci.

Zabawki kreatywneDziecko które lubi szyć, wyszywać, majsterkować, kleić, składać, łączyć elementy, lepić, wycinać… z pewnością znajdzie coś dla siebie w sklepie z kreatywnymi zabawkami. Zabawki takie dziecko tworzy samo a ich tworzenie jest już mega frajdą i zabawą. Papier, drewno, wydrapywanki, farby, mazaki, koraliki, szablony, materiały… to tylko niektóre z elementów takich kreatywnych zestawów. Dziecko może samo zrobić ubranka dla lalek czy misiów, torebkę, bransoletkę, uszyć sobie nową maskotkę, posklejać z drewnianych elementów statek czy samolot, bawić się w przebieranie papierowych laleczek, stworzyć formy przestrzenne długopisem 3D. Ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia dziecka.

Wiele z takich kreatywnych zabaw nie musi wymagać zakupów i wydatków

Przedmioty które otaczają nas na co dzień w domu, lesie mogą stanowić inspirację do stworzenia wspólnej zabawy z dzieckiem. Rysowanie palcem obrazów na stole wysypanym mąką, Przerobienie starych spodni w nowe poprzez doszycie koralików czy koronki, zrobienie choinki z makaronu, skonstruowanie karmika dla ptaków ze starych desek, wykorzystanie szyszek i patyczków zebranych w lesie do stworzenia oryginalnych ozdób domowych, dekorowanie własnoręcznie upieczonych ciasteczek, przerobienie starej skarpety w pluszową myszkę…to zabawki kreatywne, które pozwolą też dziecku spędzić miło czas z rodzicem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here