Starania o dziecko

Starania o dziecko często wywołują sporo obaw i stresu. Wiele par martwi się, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Trzeba oczywiście zachować spokój, jednak warto jednocześnie wprowadzić kilka zasad do codziennego życia. Należy pamiętać, że już na tym etapie ważne jest wszystko, co robi przyszła mama.

Starania o dziecko

Na początek warto wspomnieć, w których momentach miesiąca najlepiej przeprowadzać starania o dziecko. Sprawą oczywistą są dni płodne, jednak nie należy ograniczać współżycia płciowego tylko do tego jednego, krótkiego okresu. Męskie komórki rozrodcze, czyli plemniki, mają tę właściwość, że potrafią przetrwać w drogach rodnych kobiety nawet pięć dni. Z tego powodu seks, który odbył się nieco wcześniej, ma szansę skutkować zapłodnieniem.

Starania o dzieckoKolejna sprawa to alkohol i papierosy. Każdy doskonale wie, że wszelkie trunki i tytoń mają bardzo zły wpływ na zdrowie dziecka, są zatem absolutnie zakazane w ciąży. Nie wszystkie pary mają jednak świadomość tego, że używki mogą działać niekorzystnie także na płodność. Spada wówczas kondycja plemników, które wykazują mniejszą ruchliwość, obniża się niekiedy także libido. Rozpoczynając starania o dziecko, należy zatem zrezygnować z tego typu produktów, a przynajmniej zminimalizować ich zażywanie w jak największym stopniu. Oczywiście w przypadku kobiet alkohol, papierosy i kofeina powinny być całkowicie odstawione.

Duży wpływ na zajście w ciążę ma również to, w jakiej formie jest organizm przyszłej mamy

Przemęczenie, brak snu, słaba odporność, stresujący tryb życia – wszystko to może powodować kłopoty z zapłodnieniem. Panie, które pragną zacząć starania o dziecko, muszą zatem zmienić swoje nawyki. Należy przede wszystkim zaplanować regularny sen, częsty odpoczynek, odpowiednią dawkę ruchu i jak najwięcej relaksu.

Spore znaczenie w planowaniu ciąży ma również dieta. Menu kobiety powinno zawierać dużo witamin (zwłaszcza E), kwasu foliowego i nabiału. Osoby otyłe muszą pomyśleć wcześniej o zrzuceniu nadmiaru masy ciała, co z pewnością będzie miało dobry wpływ na starania o dziecko. Odchudzanie należy jednak przeprowadzać rozsądnie. Warto dodać, że kobiety, które nie mają kłopotów z wagą, również powinny w tym okresie dbać o zbilansowaną dietę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here