Buciki dla dzieci

Małym dzieciom szybko rośnie stopa. Sprawia to, że często jest konieczność kupowania odpowiedniego obuwia. Dobranie odpowiednich bucików na stopę jest bardzo ważne, szczególnie jeśli dziecko dopiero zaczyna chodzić. Ważne jest, żeby zapiętek w bucie był sztywny. Mogą nas kusić lekkie, mięciutkie buciki, ale stopa w nich niestety nie ukształtuje się prawidłowo. Prawidłowy rozwój stopy umożliwia sztywny zapiętek, buciki dla dzieci, szczególnie te pierwsze, powinny być za kostkę. Dziecko do drugiego roku życia chodzi dość niepewnie, dlatego trzeba mu zapewnić bezpieczeństwo, bo upadki mogą być groźne.

Buciki dla dzieci

Ortopedzi polecają również buciki sznurowane, ponieważ jest wtedy możliwość naturalnego dopasowania buta do stopy i pomaga to uniknąć ewentualnego uciskania.

Buciki dla dzieciDobrze jest również wybierać wśród modeli wykonanych z naturalnej skóry, ponieważ nie powodują one niepotrzebnego pocenia. W takim obuwiu skóra oddycha, jeśli jest miękka nie będzie też powodowała bolesnych obtarć. Zwykle skórzane obuwie jest odporniejsze na uszkodzenia.

Dobrze jest pilnować wymiany bucików na większy rozmiar, nie należy dopuszczać do tego, żeby dziecko chodziło w za ciasnych butach, nie sprzyja to prawidłowemu rozwoju stopy. Ulubione buciki dziecka to te najwygodniejsze, oczywiście, że kolor i fason jest ważny i nikt tego nie bagatelizuje, ale nawet najładniejsze i najbardziej świecące buty, dziecko będzie nosiło niechętnie, jeśli okażą się sztywne, twarde, niewygodne.

Istnieje wiele modeli, które mają światełka przy podeszwie, to bardzo dobry wybór, szczególnie z uwagi na to, że gdy wcześnie zapada zmrok, dziecko jest widoczne z daleka przez kierowców i rowerzystów, choć znacznie lepiej unikać chodzenia z dzieckiem przy niebezpiecznych szosach.

Warto zimą pomyśleć o śniegowcach, ponieważ nie będą one przemakać i zapewnią wyjątkowe ciepło i komfort stopom dziecka. Dzięki temu można swobodnie bawić się na śniegu, bez obaw o utratę zdrowia, a wiadomo, że każde przeziębienie jest nieprzyjemne i istnieje ryzyko, że przerodzi się w coś poważniejszego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here