Sprzęt do oksybrazji – czy warto w niego inwestować?

0
1904

Oxybrazja, nazywana także mikrodermabrazją wodnotlenową , to rodzaje peelingu, który jako medium wykorzystuje rozproszone w tlenie kropelki soli fizjologicznej. Zawiesina jest aplikowana pod ciśnieniem, z prędkością nawet 200m/s. Oxybrazja usuwa powierzchniowe warstwy naskórka, dzięki czemu regeneruje się on szybciej. Wielokrotnie wykonywana oxybrazja wspomaga syntezę włókien kolagenowych oraz elastyny, co ma pozytywny wpływ także na skórę właściwą.

Jak przebiega oxybrazja?

Zabieg ten przeprowadza się na dokładnie oczyszczonej skórze. Jeśli wykonywany jest w okolicy twarzy to oczy i uszy muszą być starannie zabezpieczone. Specjalna dysza aplikuje na skórę drobinki soli rozproszone w tlenie. Odległość dyszy od skóry powinna wynosić 0.5-1cm.

Zabieg oxybrazji trwa pół godziny do godziny.  W celu uzyskania widocznych efektów należy go powtórzyć 3 do 10 razy. Przy czym należy brać pod uwagę, że ponieważ jest to zabieg stosunkowo delikatny efekty mogą nie być aż tak spektakularne jak w przypadku bardziej agresywnych metod złuszczania naskórka.

Jak często można stosować oxybrazję?

Częstotliwość wykonywania zabiegu oxybrazji zależy od rodzaju skóry oraz problemu jaki ma pacjent. Z największą częstotliwością wykonuje się oxybrazję przy walce z rozstępami i cellulitem. W takim przypadku zabiegi można przeprowadzać nawet dwa razy w tygodniu, z tygodniowym odstępem. Jeśli celem oxybrazji jest redukcja zmarszczek czy przebarwień można ją wykonać raz w tygodniu, również z tygodniową przerwą. W przypadku skóry bardzo wrażliwej przerwa między zabiegami powinna wzrosnąć do dwóch tygodni.

Dlaczego warto korzystać z oxybrazji?

Oxybrazja jest jednym z niewielu zabiegów kosmetycznych co do których nie ma żadnych przeciwwskazań. Jest całkowicie niebolesna i nie wymaga rekonwalescencji. Można ją wykonywać latem, czyli w czasie kiedy nie robi się chociażby laseroterapii.

Oxybrazja ma działanie przeciwzmarszczkowe oraz przeciwstarzeniowe. Pomaga również na cellulit czy łojotok. Można ją stosować na każdej skórze, nawet wrażliwej czy alergicznej.

Co jest ważne przy wyborze urządzenia do oxybrazji?

Zdecydowanie najważniejszym parametrem w przypadku sprzętu do oxybrazji jest ciśnienie pod jakim aplikowane jest medium oczyszczające skórę. Ciśnienie decyduje bowiem o skuteczności zabiegu. Najlepiej aby wynosiło ono od 6 do 10 barów. Konieczność sprężenia medium wymusza stosunkowo duży rozmiar urządzeń do oxybrazji. Odpowiednio wydajna pompa musi mieć bowiem dość dużą wielkość. Istnieją małe urządzenia do oxybrazji, ale ich skuteczność może nie być zadowalająca.

Sprzed to oxybrazji może pracować na powietrzu pobranym z otoczenia lub na butli z tlenem. Warto wybrać urządzenie, które ma tą drugą opcję. Wynika to z korzystnego działania czystego tlenu na skórę oraz z większej wydajności systemu sprężającego jeśli pracuje on w obwodzie zamkniętym.

Aby zapewnić komfortową pracę i działanie warto wybrać urządzenie, które ma szeroki i płynny zakres regulacji parametrów, w tym ilości dozowanej soli oraz długą gwarancję. Nie bez znaczenia jest również rodzaj i szybkość serwisu, co zapewni szybki powrót urządzenia do sprawności.

Sprzęt od oxybrazji jest stosunkowo drogi. Może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jest to jednak zdecydowanie koszt, który warto ponieść. Wspominane wcześniej kompaktowe urządzenia są tańsze, można je nabyć nawet za tysiąc złotych. Warto jednak mieć na względzie ich, wspominaną wcześniej, niższą skuteczność

Oxybrazja to zabieg, który szybko zyskuje na popularności. Zdecydowanie warto mięć możliwość wykonania go w swoim salonie.

Profesjonalny sprzęt do oksybrazji kupisz tutaj: https://maxmedik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here