Czy chciałabyś móc w końcu cieszyć się swoją intymnością? Labioplastyka - sprawdź, jak może ci pomóc!

Akceptacja swojego ciała to nieraz niezwykle trudne zadanie, a szczególne wyzwanie może stanowić akceptacja jego intymnych części. Jej brak może niestety skutecznie utrudniać bliskość z partnerem, powodować wstyd – wcale jednak nie musi tak być! Labioplastyka, którą wykonują specjaliści z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic, to zabieg plastyki warg sromowych. Dowiedz się o nim więcej i nie uciekaj przed swoją intymnością!

Radość z kobiecości

Kobiecość to niezwykle złożony temat, na który składają się nie tylko aspekty zewnętrzne ciała, lecz także to, co dzieje się we wnętrzu człowieka. Wiele ograniczeń na ową kobiecość wciąż niestety nakładają stereotypy. Grunt to znaleźć do nich dystans i móc szczerze, bez żadnych blokad pomyśleć o sobie i swoich potrzebach. Nieraz te potrzeby dotyczą intymnych części ciała, o których nie wszyscy potrafią rozmawiać bez tabu. Zupełnie niesłusznie! Tak, kobiety mogą mieć asymetryczne czy też zniekształcone wargi sromowe. Tak, mogą być one czasami przerośnięte. Tak, mogą zabierać ci radość ze sportu czy też utrudniać stosunki z partnerem. Tak, mogą powodować obtarcia, infekcje lub najzwyczajniej w świecie mogą ci się nie podobać. To żaden wstyd. Tym bardziej, że istnieje taki zabieg, jak labioplastyka, a wykonujący go specjaliści są po to, aby pomóc ci z problemem.

Czym w takim razie jest labioplastyka?

To zabieg mogący skorygować kształt, objętość czy też jędrność warg sromowych. Wykonują go specjaliści z zakresu ginekologii estetycznej, którzy do dyspozycji mają niejedną metodę. To ogromnie ważne, bo przede wszystkim należy dopasować technikę do indywidualnych potrzeb kobiety, a każda jest przecież inna! Warto jednak podkreślić, że są to zabiegi, do których używa się mało inwazyjnych technik, co podkreślają eksperci z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic, którzy wykonują labioplastykę od wielu lat. Chcąc przeprowadzić korektę czy zmniejszenie warg sromowych (zarówno mniejszych, jak i większych), wykorzystuje się m.in. system laserów CO2 i Erb:Yag, a także system radiochirurgii ginekologicznej Pelleve Platinum. Co ważne, używane podczas zabiegu szwy są w pełni wchłanialne, a pielęgnacja po nim to przede wszystkim utrzymywanie obszaru zmian w czystości oraz ich odkażanie.

Może być też tak, że zależy ci przede wszystkim na ujędrnieniu warg sromowych większych. Wtedy dostępne są inne metody:

  • biorewitalizacja warg sromowych przy pomocy komórek macierzystych, które pobierane są z osocza pacjentki;
  • przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, która wcześniej pobrana, np. z brzucha czy pośladków, może wypełnić wargi sromowe;
  • terapia laserem frakcyjnym MonaLisa Touch®, który został stworzony specjalnie z myślą o delikatnych tkankach kobiecych okolic intymnych.

Zawalcz o swoje potrzeby

Warto wiedzieć, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ale jeżeli czułabyś taką potrzebę, może być to znieczulenie ogólne. Kilka dni po zabiegu możesz odczuwać pewne dolegliwości, ale poradzą sobie z nimi standardowe leki przeciwbólowe. Zabieg trwa około 1-2 godzin i spokojnie możesz wrócić po nim do domu. Zapewne może niepokoić czas gojenia się okolic intymnych. Tutaj akurat trudno wyrokować, ponieważ każde ciało ma swoje własne tempo. Najczęściej trwa to około 4-6 tygodni. Po takim też czasie możesz powrócić do aktywności seksualnej. Aktywności, która powinna wiązać się z przyjemnością i spełnieniem, a nie frustracją odczuwaną wobec własnej intymności. Pamiętaj, możesz o to skutecznie zawalczyć!

Chcesz wiedzieć o zabiegu więcej? Szczegółowej i profesjonalnej odpowiedzi udzielą ci specjaliści wykonujący labioplastykę w Bieńskowscy Clinic w Bydgoszczy, sprawdź na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/plastyka-warg-sromowych-labioplastyka/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here