Sesja ciążowa – jak się do niej przygotować?

0
1921

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się sesje ciążowe. Przyszłe mamy bardzo chętnie chwalą się swoimi brzuszkami. Pragną zachować ten wyjątkowy stan na dłużej za pomocą fotografii. Często jest to również element dłuższego planu, czyli późniejszej sesji noworodkowej.

Termin wykonania sesji ciążowej

Ogólnie przyjęło się, że sesje ciążowe wykonuje się między 6 a 8 miesiącem ciąży. Wówczas zaokrąglony brzuszek jest już dobrze widoczny, a mama nie musi szykować się do rychłego porodu. Jednak istnieją od tego odstępstwa. Wszystko przez to, że każda ciąża jest inna i u każdej kobiety kiedy indziej może przypaść ten idealny moment. Dlatego ważne jest indywidualne podejście do tematu w tej kwestii. Jeśli jest to druga lub kolejna ciąża to można zakładać, że krągłości będą widoczne wcześniej. Niestety w ustaleniach nie da się przewidzieć samopoczucia przyszłej mamy, czy panujących warunków atmosferycznych (jeśli decydujemy się na sesję plenerową). Właśnie dlatego warto być w kontakcie z wybranym fotografem.

Plener, studio, a może przydomowy ogród – gdzie wykonać sesję ciążową?

Wielu fotografów ma swoje ulubione miejsca plenerowe, w których przeprowadzają sesje. Woda, las, kwiatowa łąka, to wszystko naprawdę pięknie wygląda na fotografii. Można również wybrać studio, w którym znajdują się gadżety urozmaicające sesję. W tym miejscu można również zdecydować się na bardziej intymny charakter zdjęć. Pozowanie w bieliźnie pokaże całą figurę ciężarnej, ale w plenerze nie byłoby to zbyt pożądane. Sesję ciążową można również wykonać w domu, czy jego ogrodzie. Przygotowany pokoik dziecięcy, ogrodowa huśtawka to elementy życia, które będzie się później miło wspominało. W tym punkcie dowolność jest naprawdę spora. Swoje miejsce warto wybierać pod kątem własnych upodobań. Uleganie modzie może być bardzo męczące, a modelka niekoniecznie zadowolona z efektów. Wiele efektów pracy oraz inspiracji można szukać w sieci. Chociażby poprzez wpisanie frazy „sesja ciążowa warszawa”, czy przeglądanie popularnych portali społecznościowych.

Sesja ciążowa – w pojedynkę, czy rodzinnie?

Tutaj również mamy spory wachlarz możliwości. Optymalnie byłoby zrobić po kilka ujęć w każdej kategorii. Pierwszą będzie sama przyszła mama w swojej ulubionej aranżacji. Następnie zdjęcie z partnerem. No i na koniec zdjęcie z dziećmi, które już chodzą po świecie. Takie pokazanie oczekiwania na przybycie nowego członka rodziny będzie wspaniałą pamiątką na przyszłość.

Z całą pewnością przeglądając różnego rodzaju oferty zostaniecie niejako przygnieceni ilością propozycji. Pamiętaj przyszła mamo, że musisz wybierać doświadczonego fotografa, który rozumie potrzeby kobiet ciężarnych. Polecamy, zobacz tutaj stronę profesjonalisty. Wybieraj właśnie takie osoby, które specjalizują się w tej tematyce. Dobrze jest jeśli będą także wykonywały sesje z dziećmi. Dzięki temu jeśli będziesz zadowolona z efektów to nie będziesz musiała szukać fotografa, który uwieczni na zdjęciach maleństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here