Obuwie dla dzieci

Każdy rodzic wraz z zmianą pory roku zadaje sobie pytanie, jakie obuwie dla dzieci okaże się najlepszym wyborem? Jest to bardzo ważne, ponieważ dokonany przez nas wybór będzie mieć przełożenie na stan zdrowia naszej pociechy.

Obuwie dla dzieci

Obuwie dla dzieciPrzy dokonywaniu odpowiedniego wyboru, należy kierować się kilkoma podstawowymi i uniwersalnymi zasadami. Praktyczną czynnością jest mierzenia dziecku stopy. Powinno się to odbywać regularnie co 3 miesiące. Na podstawie takich pomiarów można stwierdzić, czy dziecku należy kupić kolejną parę butów. Zbyt krótkie obuwie jest zagrożeniem dla stopy, która może ulec zdeformowaniu. Sznurowane i zapinane buty dedykowane dzieciom ze szczuplejszymi nóżkami. Podwyższona cholewa w połączeniu ze sprężystą zakładką wspomogą odpowiednie ustawienie nóżek. Buty ulegną wtedy szybkiemu zdeformowaniu. Starsze dzieci mogą z powodzeniem chodzić również w półbutach oraz sandałach z zamkniętą pietą oraz łożem do pięty. But powinien być dłuższy od stopy dziecka przeciętnie 10 mm. To gwarantuje wygodę noszenia butów.

Przy zakupie obuwia dla dziecka, kwestia ich elastyczności powinna odgrywać ogromną rolę. To oznacza na przykład, że powinny mieć zagięcia dokładnie w tych samych miejscach (tam gdzie stopa ulega zgięciu). Podstawowymi błędami towarzyszącymi zakupom butów dla dzieci jest dokonywanie ich zakupu wraz z wkładkami ortopedycznymi. O tym, czy zachodzi konieczność ich wkładania powinien zdecydować lekarz ortopeda. Należy wiedzieć, że większość dzieci w wieku około 4-5 roku życia ma płaskostopie fizjologiczne. Takiego typu płaskostopia nie powinno się korygować na własną rękę za pomocą wkładek.

Jakość materiałów

Dobrej jakości buty wykonane są z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Materiał należy dopasować do warunków, w których buty będą używane. Przykładowo, jeśli buty będą noszone przy dodatnich temperaturach, materiały powinny potrafić skutecznie pochłaniać pot. Jest to bardzo istotne, ponieważ wilgoć zalegająca w bucie spowodować może grzybicę lub innego rodzaju infekcje. Za najlepszy materiał do butów dziecięcych uchodzi od dawna skóra. Obuwie zimowe powinno chronić stopy przed przemarznięciem, podeszwa powinna posiadać antypoślizgowe właściwości, aby zapewnić ochronę przed upadkami i złamaniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here