Przegląd gier zręcznościowych i edukacyjnych dla 6-latka

Szukasz prezentu dla sześciolatka? Zależy Ci na tym, by podarować dziecku coś więcej niż zabawkę, którą szybko się znudzi? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki przegląd gier zręcznościowych, dzięki któremu będziesz mógł wybrać idealny prezent dla sześciolatka. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką i chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do dalszej lektury.

Jenga

Jenga to jedna z najbardziej popularnych gier zręcznościowych. To klasyczna propozycja, która zainteresuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Choć drewniane klocki, mogą początkowo wydawać się nudną zabawą, szybko może się okazać, że dziecko będzie zachwycone możliwością szkolenia swoich ruchów. Gry dla 6-latków przeważnie są bardzo kolorowe oraz emanują różnymi bodźcami, które mają na celu przyciągnąć uwagę dziecka, mimo to zdecydowana większość z nich, szybko ląduje w kącie. Warto zaznaczyć, że Jenga to ponadczasowa gra, która posiada proste zasady, idealne dla dzieci oraz niewymuszony design, który zachwyca swoją prostotą. Jeśli martwisz się o to, że jej wygląd może nie zachęcić sześciolatka do zabawy, musisz wiedzieć, że ta gra zręcznościowa zapewni dziecku atrakcje na kilka godzin.

Wyceluj w pingwina

Gry zręcznościowe dla dzieci rządzą się swoimi prawami, jednak większość z nich jest wzorowana na dobrze znanych rozrywkach takich jak bilard, kręgle lub też rzutki. Podobnie jest z grą ,,Wyceluj w pingwina. Jest to gra stworzona na bazie kręgli, w której celem osoby grającej jest rzucenie piłeczką w pingwiny. Figurki pingwinów można ustawić w dowolny sposób, jednak zalecanym kształtem jest trójkąt. Jest to doskonały sposób na ćwiczenie koordynacji ruchowej.

Górska ścieżka

Jeśli dotychczasowe propozycje wydają Ci się niewystarczająco zachęcające, przedstawiamy Ci grę, która zrobi wrażenie na każdym, nawet najbardziej wymagającym dziecku. ,,Górska ścieżka” to gra idealna do zabawy samemu, w parze bądź też w kilka osób. Zasady są bardzo proste, ale wykonanie zadania może wiązać się z większą trudnością. Zabawa polega na przenoszeniu kulki za pomocą umieszczonych w grze sznurków. Brzmi banalnie? Warto dodać, że plansza, przez którą dziecko ma przemieścić kulkę posiada mniejsze oraz większe otwory, które utrudniają to zadanie i skłaniają do kreatywnego myślenia oraz szukania rozwiązania. Gry dla 6 latków wchodzą na zupełnie inny poziom, gdy mowa o ,,Górskiej ścieżce”.

Mamy nadzieję, że dzięki tej krótkiej liście, wiesz już co podarować dziecku, by jego reakcja była możliwie jak najlepsza.

Te i inne gry dla 6-latków, znajdziesz w sklepie https://mojebambino.pl/606/Gry-zrecznosciowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here