Zakupy tradycyjne a online

Coraz chętniej realizujemy zakupy za pośrednictwem sieci. Okazuje się, że regularnych zamówień dokonuje już 70% użytkowników internetu. Za co cenimy e-sklepy i dlaczego branża e-commerce stała się doskonałą alternatywą, ale i ogromną konkurencją dla punktów stacjonarnych?

Coraz bardziej wymagający klienci

Polacy chcą kupować w pełnym komforcie, szybko, tanio, wygodnie i bezpiecznie. Właśnie takie walory gwarantują zakupy w sklepach online. Te można robić w dowolnym miejscu i czasie. Potencjalny klient nie jest ograniczony godzinami pracy punktu handlowego ani lokalizacją. Może zamawiać w lokalnych sklepach online albo z odległego zakątka świata. Bardzo często internet daje swobodny dostęp do produktów niedostępnych w naszym kraju.

Polacy cenią wygodę i komfort, nie chcą stać już w długich kolejkach do kasy ani tracić czasu na szukanie niezbędnych artykułów. Cieszy też fakt, że sklep spożywczy z dostawą dostarcza zamówienie pod wskazany adres. Klient nie musi wychodzić z domu ani marnować czasu na dojazdy do punktu handlowego. Należy przy tym wspomnieć, że przeciętny sklep spożywczy 24h oferuje znacznie szerszy asortyment, aniżeli ten prezentowany w obiekcie stacjonarnym. To dlatego, że zasoby internetu nie są niczym ograniczone, zaś w tradycyjnym sklepie głównym ograniczeniem jest jego powierzchnia.

Atrakcyjne ceny

Internetowy warzywniak czy jakikolwiek inny e-sklep oferuje najczęściej niższe ceny, niż sklep w tej tradycyjnej postaci. To dlatego, że koszty utrzymania i prowadzenia sklepu online są niższe. Odpada czynsz za lokal oraz wypłaty dla personelu. Dzięki temu przewagę konkurencyjną buduje się właśnie ceną. Coraz częściej e-sklepy oferują również bezpłatne dostawy i zwroty, w sieci znacznie częściej trafić można na specjalne promocje cenowe.

Bezpieczeństwo zakupów online

Kwestie bezpieczeństwa stały się jakże ważne w obliczu pandemii koronawirusa. Rządowe obostrzenia i konieczność zachowania społecznej izolacji sprawiły, że liczne punkty handlowe musiały być zamknięte. Wtedy jedyną opcją, aby nabyć potrzeby towar, stanowiły właśnie zakupy przez internet. Te najlepsze e-sklepy oferowały i nadal oferują błyskawiczny dowóz warzyw. Warszawa, ale i inne miasta na terenie naszego kraju mogą z łatwością korzystać z dostaw bezkontaktowych.

Bezpieczeństwo zakupów w sieci można też rozważać, patrząc na płatności. Już dawno udowodniono, że korzystanie z wirtualnych pieniędzy jest lepsze, aniżeli z gotówki. Ta może ulec zniszczeniu, zgubie albo kradzieży, do tego mnoży się na niej mnóstwo bakterii. Oczywiście, niejeden sklep mięsny online oferuje dogodne płatności, przedpłaty, przy odbiorze, kartą, gotówką, a nawet na wygodne raty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here