Poznaj modele do sklejania dla fanów kosmicznych podbojów

Modele do sklejania reprezentują całkiem dużą różnorodność tematyczną. Bardzo często wiążą się z zainteresowaniami skupionymi wokół militariów, współczesnej historii i maszyn bojowych z nimi związanych. Odjadą tu coś dla siebie amatorzy szkutnictwa, awionistyki czy motoryzacji. Bardzo ciekawą kategorią, obok tych najbardziej popularnych, są również pojazdy kosmiczne. 

Kosmiczne przygody z modelami do sklejania

Kosmiczne podboje, te rzeczywiste i filmowe, rozpalają wyobraźnię niejednego dziecka i dorosłego. To temat niezwykle ciekawy również ze względu na historię światowych wypraw w przestrzeń kosmiczną. Może być równie inspirujący pod względem technicznym, jak składanie najpopularniejszych modeli maszyn bojowych. Dla wszystkich fanów tej tematyki polecamy modele do sklejania Revell.com.pl. Ten znany w modelarskim świecie producent oferuje bardzo ciekawą kolekcję pojazdów kosmicznych – zarówno tych istniejących, jak i znanych z telewizyjnych i kinowych ekranów.

Najpopularniejsze kosmiczne modele do sklejania

Promy i statki kosmiczne, moduły księżycowe, wahadłowce, rakiety kosmiczne. Wszystkie te niezwykłe kosmiczne pojazdy można odkrywać sklejając modele marki Revell. To doskonała okazja, by zdobyć podstawową lub bardziej rozbudowaną wiedzę na temat naszych podbojów kosmosu i roli, jaką pełniły w niej te niezwykłe maszyny.

Jednym z najciekawszych modeli w tej kategorii jest amerykański Space Shuttle Discovery & Booster Rockets czyli wahadłowy prom kosmiczny. To trzeci, po Columbi i Challengerze, prom NASA, który wyruszył w przestrzeń kosmiczną. Przystosowano go wielokrotnych podróży na orbitę. Warto także zwrócić uwagę na model Space Shuttle Atlantis, służący jako wahadłowiec do transportu na orbitę sprzętu oraz ludzi. Pięknym klasykiem, który można skleić, jest także statek kosmiczny Apollo 11 Columbia & Eagle.

Modele do sklejania wprost z filmowych przygód

Myśląc o prawdziwie kosmicznych podbojach, nie można pominąć nieśmiertelnych „Gwiezdnych Wojen” i serialu „Star Trek”. Modele do sklejania z tych dwóch serii będą fantastycznym prezentem dla amatorów filmowych przygód Luke’a Skywalker’a czy Gwiezdnej Floty Zjednoczonej Federacji Planet. W kolekcji „Star Wars” znajdziemy chociażby takie klasyki jak niszczyciel Imperial Star Destroyer, Millennium Falcon czy myśliwiec TIE Interceptor. Natomiast fanów Star Trek’a na pewno ucieszy sklejanie takich modeli jak USS Enterprise czy USS Voyager.

Sklejanie modeli filmowych statków kosmicznych to doskonała okazja, by jeszcze raz przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterów i tworzyć na ich kanwie zupełnie nowe, alternatywne historie kosmiczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here