Kojec dla dziecka

Kiedy mamy w domu niemowlaka dobrze wiemy jak niełatwo jest go upilnować, szczególnie jeśli mamy jeszcze starsze dzieci i inne obowiązki do zrealizowania. Najważniejsze jest jednak, żeby zapewnić dziecku zawsze bezpieczeństwo. Maluch może sobie zrobić krzywdę, bo nie przewiduje tego, co może się stać. Dopiero kiedy upadnie, stara się bardziej uważać, ale nie zawsze tak się dzieje. Dzieci uwielbiają być w ruchu i są często zafascynowane otaczającym światem. Zazwyczaj są wszystkiego ciekawe i chcą poznać każdy domowy kontakt. Oglądają świat z niewielkiej perspektywy. Dobrze jest zabezpieczyć ich prawidłowy rozwój.

Kojec dla dziecka

Kojec dla dzieckaNie chodzi o to,żeby wszystkiego im zabraniać i na każdy ruch krzyczeć nie wolno. Dziecko wtedy będzie skołowane, bo to nienaturalne. Dobrym rozwiązaniem, jest kojec dla dziecka. Jeśli jest odpowiednio duży maluch będzie lubił w nim spędzać czas i bawić się. Obecnie na rynku mamy mnóstwo możliwości wyboru. Wiele z nich jednak jest słabej jakości, dzieci są silne i potrafią rozhuśtać szczebelki i doprowadza to do połamania kojca. Jak wiadomo dziecko potrafi przemieszczać się naprawdę szybko i w krótkim czasie, kiedy my jesteśmy w toalecie, maluch może zaraczkować do gorącego piekarnika lub kabli.

Właściwie niemowlaka cały czas trzeba mieć na oku

Kojec z bezpiecznym miejscu daje trochę wytchnienia, ponieważ mamy pewność, że dziecko się z niego nie wydostanie, choć nie jest to pewność 100%. Gdy bobasowi na czymś zależy potrafi być bardzo uparty.

Dobrze jest kojec postawić w takim miejscu, żebyśmy widzieli malucha, a maluch nas, jeśli ma on w zasięgu oczy mamę lub tatę czuje się bezpiecznie i nie będzie na siłę chciał wychodzić z kojca. Warto pamiętać, że wielkość standardowych kojców można dowolnie regulować, nie tylko jeśli chodzi o kształt, ale również o wielkość. Nie każde pomieszczenie jest na tyle duże, żeby pomieścić taki pseudo mebel.

Kojce są kolorowe, ale można też kupić je w zwykłym kolorze drewna. Sporo modeli znajdziemy w sklepach stacjonarnych ale też internetowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here