Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry

Zastanawiasz się, jakie kosmetyki będą najlepsze dla Twojej skóry? Rynek kosmetyczny bombarduje nas ogromnym wyborem produktów, lecz znając potrzeby swojej skóry, łatwiej dokonamy właściwego wyboru. O tym jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry decyduje kilka prostych czynników. Jednym z nich jest dobór środków do typu cery. Sucha, tłusta, a może mieszana? Znając odpowiedź na to pytanie, skreślamy część nieodpowiednich preparatów. Skóra sucha najmocniej potrzebuje nawadniających kosmetyków. Dzięki nim zaobserwujemy u siebie redukcję zmarszczek, zapobiegniemy przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz poczujemy, że nasze ciało odzyskuje witalność i będzie to widoczne gołym okiem.

Jeśli mamy do czynienia z tłustą skórą, potrzebujemy normalizacji pracy gruczołów łojowych w celu optymalnej ilości wytwarzanego sebum. Jest to ważne, gdyż ten typ skóry ma skłonność do nadmiernego wydzielania sebum. Oznacza to, że potrzebujemy kosmetyków antybakteryjnych oraz działających sebostatycznie. Pamiętajmy, że nie możemy doprowadzić do przesuszenia skóry tłustej.
Cera mieszana z kolei jest najczęściej spotykanym typem skóry. Podobnie jak skóra tłusta, potrzebuje ona normalizacji sebum. Charakteryzuje się niedoskonałościami oraz miewa cechy skóry tłustej i jednocześnie suchej.

A może obserwujemy u siebie trądzik, atopowe zapalenie skóry albo inne zmiany chorobowe? Warto spytać dermatologa albo farmaceuty co stosować i czego unikać, by móc cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną skórą. On również doradzi, co wybierać, a także czego unikać w składach produktów.

Oprócz porady wyżej wymienionych specjalistów, możesz zasięgnąć również opinii w sklepie zielarskim. Środki roślinne mogą okazać się doskonałym uzupełnieniem produktów zakupionych w sklepie kosmetycznym lub w aptece.

Jednak na pytanie, „które produkty to odpowiednie kosmetyki dla naszej skóry”, odpowie nam nasza własna skóra. Dobór kosmetyków oraz pielęgnacja skóry może okazać się dla nas prawdziwą frajdą, gdy widzimy efekty swojej pracy.

Zobacz też: http://alicjawitzamakeup.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here