Kalendarz ciąży i porodu

Ciężarna kobieta wyczekuje każdego następnego tygodnia. Z jednej strony każdy miniony tydzień przybliża ją do porodu, ale i również z każdym tygodniem dziecko się zmienia, przybiera na wadzę itp. 40 tygodni to dosyć długi czas, podczas którego kobieta z utęsknieniem odlicza dni.

Kalendarz ciąży i porodu jest pomocnym narzędziem, który pomaga nam w wyliczeniu terminu porodu, ale i również wyznacza np. poszczególne tygodnie, początki każdego z trymestrów

Pomocne są wszelkiego rodzaje kalkulatory, dostępne na różnych stronach internetowych lub i nawet aplikacje, dedykowane na smartfony. Wystarczy zaznaczyć na wirtualnym kalendarzu pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Od tego terminu liczymy początek ciąży, gdyż nie jesteśmy w stanie określić dokładnego dnia zapłodnienia.Trzeba również pamiętać, iż w temacie ciąży niestety trudno o matematyczną dokładność i zawsze, jeśli mówimy o miesiącach są one umowne, nie trwają tyle, co zwykłe kalendarzowe. Dlatego czasem ciężko samej kobiecie określić, w którym miesiącu ciąży jest, iż zazwyczaj okresy ciąży są liczone w tygodniach. Poza tym, jeśli ciąża nawet podawana jest w miesiącach, to jest kilka różnych sposobów przeliczania właśnie poszczególnych tygodni na pełne miesiące.

Kalendarz ciąży i porodu jest pomocnym narzędziem, który pomaga nam w wyliczeniu terminu porodu, ale i również wyznacza np. poszczególne tygodnie, początki każdego z trymestrówDla ciężarnych, określanie, ile już upłynęło czasu, jest bardzo ważne. Wiadomo, iż na samym początku ciąża jest czymś abstrakcyjnym. Nie widać jej, nie czuć ruchów dziecka, a każdy upływający tydzień daje nam wyobrażenie o tym, co dzieje się w naszym brzuchu. Ponadto kalendarz ciąży i porodu jest również ważny pod względem wykonywanych badań. Ciężarna musi pamiętać o tym, że praktycznie przed każdą wizytą musi wykonać podstawowe badania krwi, a do tego również inne dodatkowe badania, które są zależne właśnie od danego tygodnia ciąży. Ponadto w każdym trymestrze wyznaczone są poszczególne tygodnie, w których bezwzględnie kobieta powinna wykonać usg, które określa, czy dziecko rozwija się prawidłowo.

40 tygodni ciąży dla jednych może być długim okresem oczekiwania na dziecko, jednakże jest to czas potrzebny, by dziecko mogło w pełni rozwinąć się, urosnąć, by być gotowym na powitanie nowego świata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here