plastikowe klocki
fot. pexels.com

Wielu rodziców wpada w szał w czasie kupowania dziecku coraz to nowych zabawek. Z jednej strony nie ma się co dziwić – na rynku jest ich niezwykle dużo. Warto jednak mieć świadomość, jak dana zabawka wpływa na rozwój malucha, ponieważ każda zabawka w jakimś stopniu ma wpływ na to jak rozwija się dziecko. Jedną z najczęściej wybieranych zabawek są plastikowe klocki – sprawdź, w jaki sposób one wpływają na rozwój dziecka!

Zobacz też: http://jegoego.pl/klocki-dla-dzieci-plastikowe/

Rodzaje plastikowych klocków

Typów klocków z plastiku jest ogrom. Na rynku można znaleźć niezwykle różnorodne klocki. Najbardziej z nich popularne są klocki lego i klocki tzw. budowlane – zdecydowanie większe od klocków lego. Właśnie nimi się teraz zajmiemy. Klocki lego również wykazują podobny wpływ na rozwój dziecka, co klocki budowlane. Warto jednak mieć na uwadze, że lego kupujemy dzieciom, gdy są nieco starsze, a w każdym razie na pewno nie kupimy dziecku klocków lego wcześniej niż tych dużych klocków. Z tego właśnie względu skupiamy się na nich.

Plastikowe klocki, a rozwój dziecka

Nie jest powiedziane, że plastikowe klocki mogą być dedykowane tylko i wyłącznie dla chłopców. Klocki to także świetna zabawka dla dziewczynek. Dzięki układaniu konstrukcji z klocków, dziecko uczy się przestrzennego myślenia, koordynacji ruchowej i motorycznej, pracuje mu wyobraźnia. Nie bez przyczyny mówi się, że dziewczynki bawiące się w dzieciństwie lalkami mają rozwinięty zmysł gustu, świetnie znają wiele różnorodnych kolorów, a później w dorosłym życiu spełniają się podczas zakupów odzieżowych czy urządzaniu wnętrz. Mężczyźni z kolei, dzięki temu, że w dzieciństwie bawią się plastikowymi klockami – uczą się myślenia przestrzennego i dobrze im idzie np. czytanie map. Z tego względu warto już na wczesnym etapie rozwoju dawać dzieciom (i dziewczynkom, i chłopcom) – plastikowe klocki do zabawy. 

Oczywiście klocki muszą być w pełni bezpieczna dla malucha. Jeśli rodzic ma świadomość tego, jak świetnie budowanie z klocków wpływa na rozwój dziecka i nie chcą czekać, aż nastąpi czas, gdy zabawa klockami plastikowymi będzie bezpieczna, to mogą na start wybrać klocki pluszowe lub gumowe. Tworzenie z nich konstrukcji ma nieco inne zasady, natomiast również takie klocki uczą myśleć przestrzennie i logicznie.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/zabawki-dla-rocznego-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here