Urodziny 2 latka

Nabycie prezentu dla dziecka zawsze wiąże się z wieloma dylematami. Przede wszystkim podarunek musi się spodobać maluchowi. Co więcej, zabawka ma być dopasowana do jego wieku i etapu rozwoju. Musi być też w pełni bezpieczna w użytkowaniu i najlepiej kreatywna. Biorąc pod uwagę liczbę produktów dla dzieci, które dosłownie piętrzą się na sklepowych półkach, nic dziwnego, że nawet rodzice mają spory kłopot, by obdarować swoją pociechę naprawdę wartościowym prezentem. Jak wybierać gadżet dla 2 latka? Podpowiadamy, czym najlepiej się sugerować.

Prezent dopasowany do indywidualnych potrzeb

Dwuletnie dziecko ma już konkretne zainteresowania, ale nie zawsze jest w stanie samodzielnie określić, jaka zabawka jest spełnieniem jego marzeń. Pamiętajmy również, że maluch nie zawsze podejmuje jeszcze racjonalne wybory, więc wskazany gadżet może być zupełnie absurdalny.

Oczywiście, przy wyborze prezentu dla 2 latka warto brać pod uwagę jego upodobania, na przykład ulubioną postać z bajki czy przyjazny rodzaj spędzania wolnego czasu. Dzięki temu prezent na pewno mu się spodoba i nie zostanie rzucony w kąt.

Dorośli powinni jednak brać pod uwagę jeszcze inne aspekty. Najlepsze pomysły na prezent dla 2 latka, to te, które są dopasowane do jego potrzeb, patrząc na etap rozwoju i sam wiek. Nie zaleca się wręczania prezentów na wyrost. Dziecko nie wykaże zainteresowania zabawką, której nie potrafi obsłużyć, a ta dla młodszego dziecka będzie go zwyczajnie nudzić. Każdy producent oznacza na opakowaniu zabawki wiek, zgodnie z którym zabawka jest przeznaczona do użytku dla określonej grupy dzieci.

Kiedy jakość ma znaczenie

Jakość to priorytet, który trzeba brać pod uwagę, wybierając prezent dla 2 latka. Unikajmy więc zabawek plastikowych, których pochodzenia nie znamy. Należy wiedzieć, że niektóre zabawki mogą być nawet rakotwórcze.

Okazuje się również, że bez względu na wiek obdarowanego, zarówno pomysły dla 2 latka, jak i pomysł na prezent dla 3 latka, są najlepsze wtedy, gdy zabawka jest trwała, ekologiczna, bezpieczna, nie posiada małych ani ostrych elementów i kreatywna. To właśnie dlatego coraz częściej wręczane są zabawki drewniane, które zresztą od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Zabawki z drewna są trwałe, z powodzeniem mogą być przekazane kolejnym pokoleniom. Co więcej, przez specjalistów uznawane są za te najbardziej kreatywne i pobudzające wyobraźnię. Są uniwersalne i ponadczasowe. Wydaje się, że to właśnie tego rodzaju akcesoria sprawdzą się idealnie na prezent dla 2 latka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here