pielgnowanie niemowlaka
fot. pexels.com

Niemowlaki mają bardzo delikatną skórę, o którą należy prawidłowo dbać. Małe dzieci są bowiem narażone na wiele nieprzyjemnych uszkodzeń ich delikatnego ciałka, takich jak obtarcia, odparzenia, wysypki i wiele innych. Sprawdź, jak dbać o skórę niemowlaka.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/pielegnacja-niemowlaka/

Pielęgnujemy maluszka

O małe dziecko trzeba odpowiednio dbać. Należy z czułością podchodzić do pielęgnacji małego ciała i wszystkie zabiegi kosmetyczno-higieniczne wykonywać z ogromną starannością i delikatnością. Chcąc, by skóra niemowlęcia była odpowiednio nawilżona powinniśmy stosować odpowiednie kosmetyki, które możemy zakupić w każdej drogerii.

O skórę dziecka należy dbać przy pomocy stosowania różnych kosmetyków, ale to nie wszystko. Dziecko należy oczywiście przewijać, kąpać i myć włoski. Dodatkowo małe dzieci mają wiele różnych przypadłości, które również należy leczyć za pomocą różnych kosmetyków.

Jakie kosmetyki dla maluszka?

Dbając o malutkie dziecko należy używać kosmetyków, które są przyjazne jego delikatnej skórze. W tym celu musisz się udać do drogerii oraz apteki, aby zakupić odpowiednie preparaty. Z pewnością będziesz potrzebować oliwki dziecięcej, szamponu dla niemowląt, balsamu do ciała oraz chusteczek nawilżających i pudru – to wszystko kupisz w drogerii.

Natomiast poza tym przyda ci się również sudocrem, który pomaga na wszelkie odparzenia, maść z witaminą A, która przydaje się do natłuszczenia obtartych miejsc, zwykły krem nivea oraz w razie konieczności inne kosmetyki z apteki, które pomogą na różne przypadłości twojego maleństwa.

Skóra niemowlaka jest bardzo wymagająca, jednakże jeśli chcesz uniknąć wszelkich podrażnień oraz obtarć i odparzeń, musisz o nią prawidłowo dbać. Bardzo ważna jest również odpowiednia higiena maluszka, gdyż on sam nie umie jeszcze o siebie zadbać, więc potrzebuje w tym twojej pomocy. Pamiętaj by po każdej zmianie pieluszki, odpowiednio obczyścić miejsce, nakremować lub zapudrować, aby uniknąć wszelkich bolesnych przypadłości – pieluszki mogą również obcierać i odparzać skórę malca!

Przeczytaj też: http://www.nauczmniemamo.pl/jakie-ksiazki-czytac-dziecku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here