Stół do małej kuchni – jaki wybrać?

Kuchnia, poza salonem, stanowi często bardzo ważne miejsce w całym mieszkaniu, zwłaszcza gdy jego wielkość uniemożliwia wydzielenie jadalni. To tutaj zazwyczaj podejmowane są decyzje, dotyczące planu dnia. Kuchnia stanowi niejako centrum spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi. Jej odpowiednia aranżacja jest zatem bardzo ważna. Warto wiedzieć, jak dobrać odpowiedni stół, dostosowany do rozmiarów kuchni.

Funkcjonalność

W przypadku niewielkich pomieszczeń duże znaczenie ma optymalne wykorzystanie dostępnej  przestrzeni. Na stronie agatameble.pl znaleźć można nowoczesne stoły, wyposażone w dodatkowe półki, umożliwiające przechowywanie kieliszków, podkładek, itd. Modele te wykonane są z surowca drewnianego, a ich  geometryczna kubatura oraz stylistyka świetnie komponuje się ze współczesnymi trendami aranżacji wnętrz, łącząc stonowane i nieco bardziej wyraziste odcienie kolorystyczne. Stoły z łatwością można rozłożyć, co nie zajmuje wiele czasu. 

Podwyższony blat

Barowe stoły to idealne rozwiązaniu w przypadku hybrydalnych połączeń przestrzennych. Podwyższony blat umożliwia wydzielenie strefy kuchennej i salonowej, zasłaniając dodatkowo panujący w aneksie nieład. Barowe stoły świetnie komponują się z hokerami oraz innymi krzesłami tego typu. Smukła forma mebli nadaje całej przestrzeni lekkości, optycznie powiększając wielkość wnętrz. Barowe stoły nierzadko wyposażone są również w dodatkowe szuflady i pułki, dzięki czemu odznaczają się one dużą funkcjonalnością. Podwyższony blat warto umieścić za kuchenną wyspą lub blatem roboczym. Pozwoli to na swobodne prowadzenie rozmowy pomiędzy gospodarzem, przygotowującym herbatę lub posiłek, a gośćmi

W przypadku niewielkich przestrzeni warto zadbać o odpowiedni rozkład mebli. Nawet pozornie ciasne pomieszczenia mogą być atrakcyjne, jeśli postawimy na funkcjonalne rozwiązania. Składane stoły oraz podwyższone blaty to świetne pomysły, które warto wykorzystać w aranżacji małych kuchni. W przypadku wąskiej przestrzeni, można również zdecydować się na zakup modeli, mocowanych do ściany, które po złożeniu przylegają bezpośrednio do jej powierzchni. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here