Rozszerzone naczynka na twarzy – jak je zlikwidować?

Popękane, rozszerzone naczynka na twarzy, które nazywane są także „pajączkami” to problem wielu kobiet. Czy jest skuteczny sposób, aby się ich pozbyć?

Cera naczynkowa, czyli taka, która charakteryzuje się tendencją do rumienia i rozszerzonych naczynek, wymaga szczególnej pielęgnacji. Właścicielka takiego typu cery powinna również pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby zmniejszyć ryzyko dalszego powstawania rozszerzonych naczynek.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Najlepiej korzystać z delikatnych, pozbawionych silnych detergentów i alkoholu kosmetyków. Ważne jest także unikanie peelingów mechanicznych, które mogą podrażniać naskórek – zamiast nich lepiej wybierać te enzymatyczne. Cera naczynkowa powinna być także dobrze chroniona przed promieniowaniem UV przez stosowanie kremów z filtrem, a także tłustych kremów na zimę, które chronią ją dobrze przed utratą wilgoci. Osoby z cerą naczynkową powinny też unikać ekspozycji na słońce, nie narażać skóry na nagłe zmiany temperatur, co może nasilać problem. Co jednak zrobić wtedy, gdy na skórze już teraz widoczne są nieestetyczne „pajączki”?

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na zlikwidowanie poszerzonych naczynek krwionośnych jest skorzystanie ze specjalnego zabiegi ich zamykania z wykorzystaniem lasera. Z zabiegi można skorzystać w wielu gabinetach medycyny estetycznej jako laserowe zamykanie naczynek. Zabieg polega na naświetleniu naczynka wiązką lasera, co powoduje jego obumarcie i usunięcie z organizmu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów – wtedy można całkowicie usunąć nawet dość duże naczynka krwionośne na twarzy, a także na innych partiach ciała, na przykład na nogach.

Zatem osoby z cerą naczynkową powinny pamiętać o tym, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków oraz jej ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Gdy jednak chodzi o całkowite pozbycie się naczynek, najlepiej skorzystać z profesjonalnych zabiegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here