Przeszczep włosów FUE - nowsza i bezpieczniejsza metoda na transplantację

Kiedy na głowie pojawiają się pierwsze prześwity, otuchy dodaje współczesna medycyna estetyczna. Jest to dziedzina prężnie rozwijająca się, a więc pacjenci mogą liczyć na coraz lepsze efekty zabiegów. Jednym z nich jest przeszczep włosów FUE. Wyjaśniamy, na czym polega ta metoda oraz czym się wyróżnia.

Przebieg zabiegu

FUE to skrót od Follicular Unit Extraction, czyli ekstrakcji jednostek felikularnych. Metoda polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z owłosionej części głowy i przeszczepianiu ich w miejsca z ubytkami. Choć brzmi prosto, jest to zabieg wymagający ogromnej precyzji i czasu. Mieszki pobiera się z obszarów, w których włosy są najsilniejsze, czyli zazwyczaj z tyłu głowy bądź okolic za uszami. Są to tzw. obszary dawcze. Całość zabiegu wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Można go powtórzyć po upływie minimum sześciu miesięcy, co pozwala osiągnąć jeszcze bardziej zadowalający efekt.

Dlaczego właśnie przeszczep włosów FUE?

Metoda FUE ma wiele korzyści względem innych metod transplantacji owłosienia. Przede wszystkim jest mniej inwazyjna niż tradycyjny przeszczep cebulek włosów, gdyż pozwala uniknąć skalpela i co za tym idzie, nieestetycznych blizn. Jest też mniej bolesna oraz pozwala szybciej wrócić do normalnego trybu życia.Włosy są wszczepiane pod odpowiednim kątem, dzięki czemu FUE przynosi naturalne, a wręcz spektakularne efekty.

Nie tylko głowa, nie tylko mężczyźni

Rekonstrukcja owłosienia jest możliwa nie tylko na głowie. Ubytki często dotyczą także rzęs, brwi, brody, wąsów czy owłosienia łonowego. Przeszczep włosów w Katowicach pozwala uzupełnić braki także w tych miejscach.Co ważne, na zabiegi decydują się nie tylko mężczyźni. Schorzenia powodujące nieodwracalne łysienie dotykają także kobiet, które również bywają pacjentkami klinik oferujących przeszczep cebulek włosów.

Gdzie wykonywana jest transplantacja włosów?

Przeszczep włosów FUE mieści się w obrębie medycyny estetycznej, a dokładniej chirurgii plastycznej. Zabiegi wykonuje się więc w klinikach. Przeszczep włosów w Katowicach można dokonać różnymi metodami, w tym właśnie polecaną FUE. Grunt to wybrać dobrze przygotowaną placówkę, która profesjonalnie podchodzi do świadczonych usług.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here