Bank spermy

Zapładnianie za pomocą nasienia uzyskanego od dawcy jest stosowane w medycynie od wielu lat. Często na taki krok decydują się pary, które pomimo stosowania zaawansowanych metod leczenia, nie mogą zajść w ciążę. Czasem miejsca takie mogą odwiedzać również samotne kobiety marzące o macierzyństwie.

Klienci banków nasienia

Z oczywistych względów, najczęstszymi bywalcami takich miejsc są pary, które z powodu złej jakości nasienia mężczyzny, nie mogą zajść w ciąże. Jednak może się zdarzyć również, że klientem zostanie samotna kobieta. Dzieje się tak dlatego, iż po 35 roku życia, płodność kobiet znacząco spada. Niektóre z pań są więc zdania, iż odkładanie macierzyństwa z powodu niepoznania jeszcze odpowiedniego partnera, może być dla nich zbyt ryzykowne. Decydują się wówczas na skorzystanie z usług, jakie oferuje bank nasienia.

Czy dawca jest anonimowy?

Każdy bank spermy w naszym kraju, zapewnia dawcy pełną anonimowość. Nie oznacza to jednak, że każdy bank nasienia na terenie innych krajów, działa na podobnej zasadzie. Przykładowo na terenie Wielkiej Brytanii, dane dawców są jawne. Dodatkowo dziecko, które zostało poczęte w wyniku podania nasienia, uzyskanego od dawcy, w momencie uzyskania pełnoletniości, ma prawo poznać swojego biologicznego ojca. Wprowadzenie tego typu zapisów, znacząco obniżyło ilość osób chętnych do oddania swojego nasienia.

Co się dzieje w bankach spermy?

Kliniki leczenia niepłodności przestrzegają bardzo rygorystycznych zasad dotyczących nasienia dawcy. Po wykonaniu licznych badań krwi, nasienie jest zamrażane i przez okres 180 dni podlega kwarantannie. Dopiero po upłynięciu tego okresu, przeprowadzane są ponowne badania dawcy i po wykluczeniu ewentualnych chorób, nasienie zostaje przekazane osobom potrzebującym.

Decydując się na skorzystanie z tego rodzaju usługi, należy wybrać bank spermy, który przestrzega wymaganych procedur, tym samym zapewniając bezpieczeństwo.

Bank spermy cennik

Wybierając bank spermy cennik również może odgrywać istotną rolę. Cena jednej porcji nasienia, wiąże się z wydatkiem około 1000 zł. Do tej kwoty należy również dodać koszt inseminacji domacicznej. To jednak niewielkie koszty, mając na uwadze, iż tego typu działanie może doprowadzić do narodzenia nowego członka rodziny. Dla większości par, dziecko jest bowiem największym skarbem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here