Osocze bogatopłytkowe – HD PRP Magellan, czyli sposób na młody wygląd

Wraz z upływem lat nasza skóra traci elastyczność, a do tego ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wilgoci, ale też ma mniejsze stężenie kwasu hialuronowego. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze obniżony poziom kolagenu. Jednak temu wszystkiemu można przeciwdziałać, ponieważ jest zabieg, który potrafi poradzić sobie z upływającym czasem. Taki zabiegiem jest zabieg Magellan, który umożliwia naturalną poprawę kolorytu skóry, elastyczności oraz jej tekstury, a jest to możliwe dzięki stymulowaniu wzrostu włókien kolagenowych, ale też poprawę ukrwienia obszaru iniekcji. Taka mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Magellan jest całkowicie naturalna, ale też jest bezpieczna. Jest to terapia odmładzająca, która stymuluje organizm pacjenta do regeneracji komórek skóry oraz włosów.

Na czym polega zabieg Magellan?

Zabieg Magellan daje bardzo dobre efekty w miejscach, w  których konieczna jest głęboka regeneracja tkanek, ale też biologiczna stymulacja wzrostu włókien kolagenowych oraz poprawa ukrwienia skory. Podczas zabiegu jest tutaj wykorzystywany najbardziej naturalny preparat, który przygotowuje się bezpośrednio z osocza pacjenta, a dzięki temu można wyeliminować ryzyko wystąpienia alergii, ale te wpływa na aktywizację komórek skóry do odnowy, a także powoduje kompleksowe odżywianie, ale tez naprawę tkanek. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie potwierdzają skuteczność tego zabiegu.

Taka mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Magellan praktycznie jest przeznaczona dla tych wszystkich osób, których skóra wymaga regeneracji oraz odbudowy. Wykorzystuje się tutaj naturalny preparat z własnej krwi danego pacjenta, więc zabieg jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików, ale też dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt odmłodzenia skóry i to bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych procedur  medycznych. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest:

 • poprawa kondycji włosów;
 • twarz, szyja, dekolt i ręce, np. wiotka skóra, zmarszczki oraz przebarwienia;
 • okolice intymne, np. podczas odczuwania dyskomfortu w czasie stosunku seksualnego oraz częste infekcje intymne;
 • całe ciało.

Na jakie efekty zabiegu Magellan można liczyć?

Zabieg Magellan powoduje uwolnienie czynników wzrostu, które są zawarte w płytkach krwi, a to powoduje namnażanie się komórek oraz tworzenie się nowych naczyń włosowatych, a także nowych struktur kolagenowych. Dochodzi do poprawy sprężystości skóry, jej kolorytu oraz tekstury, ale też wzrasta zdolność do utrzymywania wilgoci. Pierwsze efekty można już zobaczyć po 1 – 2 tygodniach od zabiegu, a najlepsze efekty widać po miesiącu. Efekty tego zabiegu to:

 • poprawa kondycji włosów – dochodzi do pobudzenia wzrostu włosów i odżywienia cebulek, a także do zwiększenia gęstości włosów;
 • rewitalizacja i odmłodzenie skóry – poprawa jej kolorytu, zostają wyeliminowane przebarwienia, dochodzi do likwidacji zmarszczek, a także do nawilżenia i poprawy napięcia skóry;
 • naturalny efekt liftingu – skóra staje się jędrna, wygładzona, zregenerowana, ale tez dochodzi do poprawy jej kolorytu;
 • wspomaganie procedur liposukcji – skóra jest wzmocniona i odbudowana, dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych oraz do przyspieszenia procesów gojenia się.

Zabieg Magellan jest procesem naturalnej, ale też biologicznej regeneracji za pomocą własnego materiału danego pacjenta. Z kolei daje to długotrwały efekt i stanowi zasadniczą różnicę oraz przewagę jego stosowania w porównaniu z innymi metodami.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu Magellan

Wśród przeciwwskazań do tego zabiegu wymienia się następujące schorzenia i dolegliwości:

 • cukrzyca,
 • osoby przechodzące stany ropne oraz zapalne skóry;
 • opryszczka;
 • ciąża i karmienie piersią.

Więcej informacji na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym – HD PRP Magellan można znaleźć na stronie: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here