Mezoterapia igłowa skóry głowy

Nadmierne wypadanie włosów, to niepokojąca zmiana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Niestety, w niektórych przypadkach, bujna dotąd czupryna zaczyna się przerzedzać, włosy tracą blask, stają się słabe i kruchliwe – jak rozwiązać ten problem natury estetycznej?

W opinii ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki, mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg, który daje spektakularne efekty, skutecznie hamując intensywną utratę włosów.

Mezoterapia skóry głowy a przyczyny wzmożonego wypadania włosów

Zanim przedstawimy zalety mezoterapii skóry głowy, warto przypomnieć, co powoduje nadmierną utratę włosów? Przyczyn tej sytuacji może być naprawdę mnóstwo. Często pacjenci, którzy zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej o pomoc, tracą włosy w związku ze zmianami hormonalnymi, przewlekłym stresem, nieprawidłowym odżywianiem się lub sezonowością (wiosna i jesień, to czas, gdy wiele osób obserwuje u siebie intensywne wypadanie włosów). Nadmierne promieniowanie słoneczne, ciąża, a także okres karmienia piersią, również przyczyniają się w niektórych przypadkach do słabej kondycji włosów i ich drastycznego przerzedzenia.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy?

Kuracja z wykorzystaniem mezoterapii igłowej polega na ostrzykiwaniu skóry głowy (co 0,5-1,5 cm) preparatem z substancjami o dobroczynnym działaniu, które hamują wypadanie włosów i łysienie, rewitalizując cebulki, zwiększając objętość i grubość włosów. Zabieg wykonuje wykwalifikowany i przeszkolony lekarz medycyny estetycznej, który wprowadza koktajl w problematyczny obszar za pomocą bardzo cienkiej igły. Nie jest to szczególnie bolesna kuracja, ale w razie wyjątkowo niskiego progu bólu, można zastosować miejscowe znieczulenie, co zwiększa komfort podczas iniekcji.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta w trakcie kuracji sprawia, że przygotowuje się dla niego specjalnie dedykowane koktajle odżywcze, które stanowią odpowiedź na konkretny problem, powodując regenerację skóry głowy i poprawiając ukrwienie (częstym składnikiem preparatów są witaminy i leki przeciwzapalne, osocze bogatopłytkowe PRP, czy peptydy, kwas hialuronowy).  Całkowity czas trwania zabiegu mezoterapii iniekcyjnej, to około 30 minut. Skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta, czasami pojawiają się też zasinienia (objawy te ustępują w ciągu kilku dni).

Mezoterapia skóry głowy, to skuteczna i bezpieczna procedura, która nie wymaga okresu rekonwalescencji, od razu po wstrzyknięciu koktajlu leczniczego, pacjent może wrócić do domu. Należy jednak bezwzględnie stosować się do kilku zaleceń pozabiegowych, takich jak rezygnacja z solarium i sauny, ograniczenie używek (przede wszystkim alkoholu) i stosowanie środków do pielęgnacji skóry głowy, które zarekomenduje lekarz wykonujący zabieg.

W celu uzyskania optymalnego efektu, należy poddać się kilku zabiegom, ich konkretna ilość i częstotliwość ustalana jest wspólnie ze specjalistą podczas pierwszej konsultacji (najczęściej jest to od 4 do 8 sesji w dwutygodniowych odstępach czasu).

Kto będzie najbardziej zadowolony z efektów mezoterapii skóry głowy?

Wskazaniem do kuracji wykorzystującej mezoterapię skóry głowy jest przede wszystkim łysienie androgenowe, łysienie o podłożu hormonalnym (wskutek ciąży, menopauzy), sucha skóra głowy, łojotok, włosy o słabej kondycji – łamliwe, zniszczone, przesuszone. Z korzyści, jakie oferuje mezoterapia mogą skorzystać także osoby, u których wypadanie włosów nastąpiło wskutek słabego krążenia, stresu, nieodpowiedniej diety lub innych przyczyn.

Mezoterapia iniekcyjna daje spektakularne efekty, skutecznie przeciwdziała intensywnemu wypadaniu włosów oraz łysieniu, fantastycznie poprawia ukrwienie skóry głowy i tym samym wygląd zewnętrzny pacjenta. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jeszcze więcej o możliwościach, jakie oferuje mezoterapia igłowa, zajrzyj koniecznie na stronę internetową: https://klinikamiracki.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here