Kuracja sokowa

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się tzw. kuracje sokowe bądź detoksy sokowe. Mają one oczyścić organizm z toksyn, dostarczyć dużą dawkę witamin, dodać energii i pomóc schudnąć. Ludzie, którzy przeszli taki detoks mówią o zbawiennym wpływie na ich zdrowie oraz wygląd. Na czym właściwie polega taka kuracja sokowa?

Picie soków

Kuracja sokowa polega na piciu soków – i tylko soków, ewentualnie jeszcze wody i herbatek ziołowych (mięta, melisa, rumianek, zielona herbata). Nie spożywa się jedzenia w formie stałej, nawet, jeśli chcemy zjeść sałatkę czy coś lekkiego. Detoks sokowy opiera się na piciu tylko płynów.

Soki wykonane mogą być z owoców bądź warzyw – to zależy od preferencji i tego, co lubimy, a za czym nie przepadamy. Pite soki są również w 100% naturalne, bez żadnej sklepowej chemii – to jedno z założeń takiej kuracji, tylko owoce, warzywa, ewentualnie zioła. Sklepowe soki z kartonu nie sprawdzą się na kuracji.

Czas trwania kuracji sokowej

Czas trwania kuracji sokowej uzależniony jest od tego, czy jesteśmy osobami początkującymi, czy to już nasz kolejny detoks. Zaczyna się zwykle od jednego dnia, następną opcją są 2-3 dni. Może się wydawać, że to za mało czasu i nic się nie zmieni podczas kilkudziesięciu godzin. Nic bardziej mylnego – już taka kuracja może przynieść rezultaty!

Najważniejsze jest jednak zdrowie. Jeśli ktoś bardzo ciężko pracuje (np. fizycznie) i czuje, że może zemdleć podczas takiego detoksu, nie powinien go kontynuować. Oczyszczenie organizmu z toksyn jest ważne, ale kuracja sokowa to nie jest dobry sposób dla każdego! Słabszy bądź przemęczony organizm sobie z detoksem nie poradzi i bardziej to zaszkodzi niż pomoże.

Pozytywne skutki kuracji sokowej

Kuracja sokowa ma za zadanie oczyścić organizm z toksyn. Nie spożywamy w trakcie detoksu żadnej chemii, nabiału czy mięsa, czyli rzeczy, które potrafią zalegać na żołądku. Dostarczamy organizmowi tylko i wyłącznie zdrowe składniki, witaminy.

Sokowa kuracja może też być dobrym wstępem do odchudzania, gdyż pozbędzie się z organizmu nagromadzonej wody. Kubki smakowe również przyzwyczają się tylko i wyłącznie do warzyw i owoców. Po takim detoksie nawet ryba na parze smakować będzie jak danie z pięciogwiazdkowej restauracji!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here