Jakie zabawki na Dzień Dziecka dla chłopca?

0
772

Każde dziecko uwielbia dostawać prezenty, dlatego z niecierpliwością wyczekuje, aż nadejdzie 1 czerwca. Zbliżający się Dzień Dziecka jest natomiast dla rodziców czasem intensywnego poszukiwania idealnego upominku, który wywoła uśmiech na twarzy pociechy. Zastanawiasz się, jaką zabawkę wybrać? Przygotowaliśmy krótki poradnik z propozycjami, które mogą stanowić inspirację.

Zabawki dla chłopca w wieku 5-6 lat

Dzieci w wieku przedszkolnym intensywnie się rozwijają i zdobywają nowe umiejętności. Mają już też dość sprecyzowane zainteresowanie i wymagania dotyczące zabawek, dlatego wybór wcale nie jest taki oczywisty. Jednocześnie musisz pamiętać, że chłopcy w tym wieku to jeszcze maluchy, dlatego zabawki muszą spełniać określone standardy bezpieczeństwa. Staraj się więc je kupować ze sprawdzonych źródeł takich jak sklep Cobi, gdzie znajdziesz jedynie certyfikowane zabawki. Unikaj przy ty zestawów składających się z małych elementów, które łatwo połknąć.

Jaki więc prezent będzie odpowiedni dla chłopca w wieku 5-6 lat? Na pewno sprawdzą się klocki oraz konstrukcje pojazdów do samodzielnego złożenia. Wybieraj jednak te nieskomplikowane, aby nie zniechęcać dziecka zbyt trudnym modelem. Dobrym pomysłem będzie również wręczenie zabawkowego samochodu z torem przeszkód, który można dowolnie rozbudowywać.

Zabawki dla chłopca w wieku 7-8 lat

W tym wieku chłopcy są już bardziej samodzielni, dlatego proste zabawki do budowania konstrukcji mogą ich nudzić. Dzieciom w wieku szkolnym warto podsuwać gadżety, które oprócz dostarczania rozrywki, niosą za sobą wartość edukacyjną. W tym przypadku również sprawdzą się klocki, a także nieskomplikowane modele do sklejania. Staraj się jednak wybierać zestawy o odpowiednim stopniu trudności, które wymagają większego zaangażowania. Dobrym pomysłem na zabawki na Dzień Dziecka będą też figurki i pojazdy kolekcjonerskie, które są obecnie popularne wśród rówieśników z klasy. Możesz się również zdecydować na gry zręcznościowe lub tradycyjne puzzle, które rozwijają pamięć i koncentrację.

Zabawki dla chłopca powyżej 9 lat

Dzieci w tym wieku powoli wkraczają już w okres nastoletni, więc typowe zabawki nie znajdą tu zastosowania. Sprawdzą się za to gadżety wspierające aktywność, takie jak wyrzutnie samolotów, dyski do rzucania czy pistolety. Chłopcy w wieku szkolnym lubią też spędzać czas z rówieśnikami, dlatego na Dzień Dziecka możesz wręczyć gry zręcznościowe czy planszówki do wspólnych zabaw. Warto także rozważyć zakup klocków konstrukcyjnych lub zestawu modelarskiego, a być może zapoczątkuje to nową pasję u Twojej pociechy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here