Jak działa fotelik obrotowy i czy warto go wybrać

Dziś trudno sobie wyobrazić kompletowanie wyprawki dla dziecka bez zakupu dobrego, wygodnego i przede wszystkim bezpiecznego fotelika dla dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, który zatem będzie najlepszą inwestycją?

Obrotowe foteliki samochodowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Nowy członek rodziny to szereg zmian, także tych dotyczących kwestii związanych z poruszaniem się samochodem. Tu ważne jest nie tylko bezpieczeństwo dziecka, ale również jego komfort. Z tego też powodu wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki fotelik wybrać, aby jak najlepiej zadbać o malucha w czasie podróży. Coraz więcej z nich decyduje się na foteliki samochodowe obrotowe, wyposażone w charakterystyczną podstawę, którą można obracać pod kątem w zakresie od 90 do 360 stopni. Dzięki temu dziecko może być przewożone zarówno tyłem, jak i przodek do kierunku jazdy, bez konieczności wypinania fotelika i jego ponownego przypinania. Należy pamiętać jednak o tym, że choć siedzisko daj wiele możliwości, to nigdy pod żadnym pozorem nie należy przewozić dziecka w samochodzie bokiem do kierunku jazdy.

O czym warto pamiętać wybierając fotelik do samochodu?

W przypadku wyboru fotelika najważniejsze są dwie kwestie – wiek i waga dziecka oraz rodzaj samochodu. W pierwszym przypadku foteliki podzielone są na różne kategorie wagowe (najczęściej 0-13 kg, 9-18 kg, 15-36 kg), można również spotkać foteliki uniwersalne dla dzieci o masie 0-36 kg, posiadające odpinane elementy, które pozwalają na dopasowanie fotelika do aktualnego wzrostu i wagi malucha. Takie foteliki są co prawda nieco droższe, jednak w efekcie i tak pozwalają sporo zaoszczędzić, gdyż z powodzeniem będą służyły przez naprawdę długi czas.

Poszukując komfortowego, a zarazem bezpiecznego fotelika warto sprawdzić ofertę na stronie https://kinderprams.pl/.

Jeden fotelik – wiele możliwości

Fotelik obrotowy to produkt, który daje naprawdę wiele możliwości, nic więc dziwnego w tym, że jest to rozwiązanie, po które sięga bardzo chętnie coraz więcej rodziców. Dlaczego warto stawiać na takie modele? Przede wszystkim ze względu na:

– duże możliwości ustawienia kąta fotelika (od 90 do 360 stopni);
– przewożenie dziecka zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, bez konieczności demontażu i ponownego montażu fotelika;
– łatwe zapinanie i odpinanie dziecka z pasów bezpieczeństwa w foteliku.

Obrotowe foteliki to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Warto jednak zwracać uwagę na to, czy fotelik posiada certyfikaty bezpieczeństwa i dobrą ocenę w testach zderzeniowych. Modele obrotowe nie są trudne w użytkowaniu, jednak dla wygody własnej, jak i dziecka rodzice przed zastosowaniem fotelika powinni zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here