lalka barbie
fot. pixabay.com

Każda dziewczynka marzy o tym by mieć swoją kolekcję wymarzonych lalek Barbie. Zwłaszcza, że seria tych lalek jest naprawdę ogromna i każda wygląda inaczej i też ma inne możliwości. Niektórym zginają się kolana, inne są lekarkami, a jeszcze inne księżniczkami.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/zabawki-barbie/

Lalki Barbie

Seria tych lalek sięga lat 50-tych XX wieku, bawiły się nimi nasze mamy, babcie i prababcie. Lalki Barbie są znane na całym świecie i nic dziwnego, że każda dziewczynka marzy by mieć swoją na własność.
Zwłaszcza, że lalkom można nadawać imiona, przebierać je i urządzać im domek. Dodatkowo, jeśli i nasze koleżanki mają lalki barbie, wówczas można się razem bawić w dom!

Wymarzony prezent

Każda dziewczynka powinna mieć swoją lalkę, którą będzie mogła się opiekować i o nią dbać. Taka lalka uczy dziewczynki bycia kobietą w przyszłości. To pierwsze podejście dziewczynek do zmieniania fryzur, garderoby oraz makijażu.

Dzięki takiej lalce dziewczynki rozwijają swoją wyobraźnię i przenoszą ją na stroje lalki, jej uczesanie oraz zabawę. W zależności od tego, w co bawi się dziewczynka, lalka jej towarzyszy. Dlatego też bardzo często dziewczynki nadają jej imię, którym później się posługują.

To również nieodzowna towarzyszka dziecięcego życia dziewczynek oraz ich przygód. Nierzadko dziewczynki zabierają ze sobą ulubioną lalkę w różne miejsca. Lalka towarzyszy jej w wyjściu na spacer, na zakupy czy też w wyjeździe na wakacje.

Przyjaźń

Dziewczynki często zaprzyjaźniają się ze swoimi lalkami i pragną dla nich wszystkiego, co najlepsze. Bardzo często proszą rodziców o nowe akcesoria dla lalki, a także o zakup drugiej, która będzie jej przyjaciółką.

Takie lalki również rozwijają w dziewczynkach pasję, np.: do szycia. Kiedy mała dziewczynka wymarzy sobie sukienkę dla lalki, jest w stanie zrobić ją nawet ze zwykłej chusteczki higienicznej! To mały krok w kierunku dalszego rozwoju – jeśli mama nauczy ją szyć, wówczas dziewczynka będzie sama chętnie szyła dla swojej ukochanej lalki barbie, różne, ciekawe stroje.

Przeczytaj też: http://wozking.pl/dzieciecy-fotelik-do-samochodu/ 

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here