Różne rodzaje liposukcji – którą wybrać?

Liposukcja to zabieg rzeźbienia ciała poprzez bezpośrednią redukcję tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze. Dawniej liposukcja była inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, dziś mamy do wyboru dużo bezpieczniejsze metody usuwania tkanki tłuszczowej, które są równie skuteczne. Przeczytaj, na czym polegają trzy najbardziej nowoczesne i wyjątkowo bezpieczne metody liposukcji.

Dwa w jednym, czyli liposukcja wodna Body Jet

Liposukcja wodna przynosi najbardziej spektakularne efekty i jest przy tym dużo bezpieczniejsza od tradycyjnej chirurgicznej metody liposukcji – podkreślają specjaliści z Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach. Zabieg ten opiera się na technologii WAL (Water-Jet Assisted Liposuction), która polega na zastosowaniu specjalnego roztworu wodnego. Podczas odsysania tkanki tłuszczowej generowany jest strumień wody, która pomaga w odseparowaniu tkanki tłuszczowej od tkanki łącznej. Pozyskane w ten sposób komórki tłuszczowe charakteryzują się wysoką jakością, dlatego można wykorzystać je również do zabiegów transplantacji tkanki tłuszczowej, czyli wypełniania własnym tłuszczem (m.in. powiększanie piersi, podnoszenie pośladków). Efekty liposukcji wodnej są niemal natychmiastowe – po całkowitym wygojeniu się obrzęku miejsca, z których usunięto tkankę tłuszczową, stają się wyraźnie szczuplejsze i proporcjonalne.

Wyszczuplające wibracje, czyli liposukcja infradźwiękowa NIL

Liposukcja NIL to rewolucja w modelowaniu sylwetki. Tak jak w przypadku liposukcji wodnej, odsysanie tłuszczu wspomagane jest strumieniem wody, tak w liposukcji infradźwiękowej pomagają wibracje kaniuli. Zabieg ten nazywany jest również liposukcją nutacyjną. Pneumatyczna głowica, która generuje sprężone powietrze, wprowadza końcówkę kaniuli w unikalny wibracyjny ruch 3D, nazywany nutacyjnym. Kierunek, jaki zostaje nadany kaniuli, odbywa się w trzech kierunkach, dzięki czemu grudki tłuszczu rozbijane są na bardzo małe elementy, a tkanka tłuszczowa ma konsystencję gęstej emulsji. W efekcie zarówno samo odsysanie tłuszczu, jak i proces znieczulenia przebiegają wyjątkowo łagodnie. Leczone obszary stają się gładkie i pozbawione nierówności, jak to się czasem dzieje na skutek liposukcji chirurgicznej. W dodatku zastosowanie wibracji pozwala do minimum skrócić czas rekonwalescencji i zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęków czy krwiaków.

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnienie, czyli liposukcja laserem Sciton Pro Lipo 

Jest to zabieg laserowej lipolizy (rozpuszczania tkanki tłuszczowej) połączony z kontrakcją (obkurczaniem nadmiaru wiotkiej skóry). Podczas zabiegu laserem Sciton Pro Lipo dochodzi do selektywnego podgrzania tkanek i obkurczenia skóry, co inicjuje proces usuwania tkanki tłuszczowej oraz przywrócenie skórze jędrności i sprężystości. Zabieg jest szybki i komfortowy. Zastanawiasz się czy jest też efektywny? Po zabiegu może wystąpić nieznaczny obrzęk, więc efekt nie jest od razu widoczny w pełni. Opuchnięcie znika po kilku dniach, a po 3-4 tygodniach można już zaobserwować ostateczne rezultaty. Upłynniona tkanka tłuszczowa potrzebuje bowiem czasu, aby zostać stopniowo wchłonięta i zmetabolizowana przez organizm.

Który zabieg redukcji tkanki tłuszczowej wybrać?

Wybór nie jest łatwy i zależy głównie od naszych oczekiwań:

  • jeśli pragniemy naprawdę spektakularnych efektów, powinniśmy pomyśleć o liposukcji wodnej lub infradźwiękowej, 
  • jeśli zależy nam na mniej inwazyjnym, ale skutecznym zabiegu, to warto wybrać liposukcję laserową Sciton Pro Lipo.

W podjęciu ostatecznej decyzji pomaga konsultacja ze specjalistą, który dobiera najlepszą metodę liposukcji indywidualnie do pacjenta, analizując nie tylko jego potrzeby, ale też stan zdrowia i kondycję całego organizmu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów liposukcji? Wejdź na stronę: https://krakow.dermed.pl/pl/rodzaje-liposukcji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here