Piece pelletowe

Klasyczne kominki opalane są drewnem. Jednak nie każdy z nas chciałby zaopatrywać się w drewno, które sporo waży i jest niezbyt praktyczne do składowania. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się decyzja o montażu pieca pelletowego. Popatrzmy, jakie są jego zalety.

Piec na pellet

Piece pelletowe zazwyczaj kojarzą się nam z niezbyt atrakcyjnymi wizualnie, dużymi kotłami, które należy chować w kotłowniach. Ogrzewają wodę użytkową i wodę przeznaczoną do centralnego ogrzewania, jednak nigdy nie służą nam za nowoczesny element aranżacji.

My jednak proponujemy zupełnie inny typ pieca pelletowego. Jest on przygotowany podobnie jak nowoczesne kominki i doskonale sprawdza się w salonie jako część dekoracyjna. Jego największa zaleta to jednak paliwo, które w nim stosujemy, czyli pellet.

Pellet drewniany to wysokiej jakości materiał opałowy, który odznacza się wysoką czystością i naturalnym pochodzeniem. Jego zaletą jest możliwość bardzo wydajnego spalania, z którego uwalnia się duża ilość ciepła, a jednocześnie powstaje minimalna ilość odpadów. To doskonałe rozwiązanie również do domów ekologicznych, w których nie chcemy używać takich źródeł ciepła jak piece na ekogroszek.

Piec zamiast kominka

Piece na pellet w nowoczesnym wydaniu mogą z powodzeniem zastąpić kominki w salonach. Ich wygląd jest bardzo nowoczesny i atrakcyjny, przypominający klasyczny wkład kominkowy. Doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla innych źródeł ciepła, ponieważ są bardzo efektywne w działaniu. Dodatkowo spalany pellet zachwyci nas kolorową grą świateł tak samo, jak klasyczne drewno  w kominku.

Warto przy tym wspomnieć, że piec na pellet, zamiast kominka może posłużyć zarówno jako piec obudowany, jak i wolnostojący. Dzięki temu praktycznie w każdym domu może znaleźć się dla niego odpowiednie miejsce i z pewnością zaprezentuje się ciekawie w wielu stylizacjach.

Automatyzacja pracy

W klasycznych kominkach lub piecach wolnostojących musimy samodzielnie prowadzić ich obsługę. Wymagają ręcznego dodawania kolejnych porcji drewna lub też wybierania popiołu. W przypadku nowoczesnych pieców pelletowych wszystko odbywa się automatycznie. Są wyposażone w podajniki, które automatycznie dozują wymaganą porcję pelletu do pieca. Dzięki możliwości zaprogramowania takich szczegółów jak optymalna, oczekiwana temperatura, sterowanie nimi jest niezwykle łatwe i szybkie. Doskonale sprawdzają się dzięki temu także w domach pasywnych, w których pozwalają na zarządzenie energią i ograniczanie codziennych kosztów. Automatyzacja pracy pieców na pellet dotyczy także systemu odkurzania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here