Pięć powodów, dla których warto dać dziecku lunch box – śniadaniówka do szkoły

0
1230

Szkoła to połączenie przyjaciół, szalonej zabawy i nauki. Nic dziwnego, że dzieci nie tylko uczą się matematyki i angielskiego, ale uczą się też nawyków, które często trwają przez całe życie. Zdrowe nawyki żywieniowe to tylko jeden z wielu, których nauczą się w trakcie kariery szkolnej, dzięki czemu staną się dorosłymi i odnoszącymi sukcesy ludźmi. Wzorce żywnościowe wyznaczane w okresie szkolnym, to co kupują w sklepikach lub mają na śniadanie w pudełkach śniadaniowych, pozostaną dla nich do końca życia.

Sklepiki szkolne, stołówki a lunch box

W dzisiejszych czasach wiele sklepików i stołówek oferuje zdrowe rozwiązania, oprócz smażonych potraw, frytek i napojów o wysokiej zawartości cukru, dając dziecku wybór, na co wydać pieniądze. Jednak czy możesz polegać na dziecku i ufać, że wybierze bardziej odpowiednią, zdrową opcję?

Pakowanie śniadaniówki do szkoły

Tak więc pakowanie pudełka śniadaniowego Twojego dziecka jest czasochłonne, a jako rodzic będziesz spędzać godziny na zastanawianiu się, co włożyć, i mieć nadzieję, że dziecko konsumuje to w szkole i cieszy się wyśmienitymi przysmakami, które dołączyłeś do śniadaniówki. Przygotowując lunch box dla dziecka, przede wszystkim przygotujesz dzieci w najlepszy możliwy sposób do podjęcia każdego wyzwania.

Oto pięć powodów, dla których warto spakować pudełko śniadaniowe – lunch box dla swojego dziecka:

Energia i śniadaniówka – na głodnego trudno się skupić

Pod wieloma względami szkoła jest dla Twojego dziecka pierwszym dniem „nowej pracy”. Jak to? Przecież uczęszcza do szkoły regularnie i przebywa w klasie z tymi samymi dziećmi… jednak treść lekcji jest zawsze inna, a wyzwania zmieniają się każdego dnia. Później jest sport, muzyka i zajęcia pozalekcyjne. W tym wszystkim dziecku pomoże zapakowany przez Ciebie lub samodzielnie lunch box wypełniony białkiem i zdrowymi węglowodanami.

Kontrola kalorii – dobra dieta i lunch box

Pakowanie śniadaniówki oznacza, że ​​możesz kontrolować spożycie kalorii od momentu przebudzenia do momentu, gdy dziecko pójdzie spać. Ponadto możesz dawać dziecku to, co je w domu w pudełku śniadaniowym – np. zdrowe posiłki, warzywa i owoce.

Preferencje Twojego dziecka i zapakowana śniadaniówka

Możesz dostosować obiady swojego dziecka na podstawie jego upodobań, a także tego, czego Twoim zdaniem powinno unikać. Jeśli Twoje dziecko powinno unikać nabiału, pszenicy lub orzechów, pakując lunch box, możesz upewnić się, że nie spożywa pokarmów, których nie może jeść. O wiele łatwiej jest zapakować żywność, którą chcesz, aby zjadło, zamiast prosić, aby dziecko unikało żywności, która może zaszkodzić.

Różnorodność posiłków i lunch box

Możesz zmieniać główne elementy śniadaniówki z częstotliwością, której Twoim zdaniem potrzebuje Twoje dziecko — czego nie może robić stołówka szkolna. Pakując pudełko śniadaniowe swojego dziecka, możesz dowolnie zmieniać posiłki — i dostosowywać każdy dzień do ulubionych produktów dziecka, a także wprowadzać nowe potrawy.

Lunch box zmniejsza ilość odpadów w domu

Resztki z obiadu możesz wykorzystać w pudełkach śniadaniowych. Dodanie chudego białka z np. pieczonego kurczaka z wczorajszego obiadu do kanapek lub sałatek oznacza mniej zmarnowanego jedzenia. Wszelkie przekąski, które nie zostały zjedzone w domu, można włożyć do pudełka na drugie śniadanie i zużyć całą żywność przed następnymi zakupami w sklepie spożywczym.

Nauka zdrowego odżywiania się i lunch box — zdrowa śniadaniówka

Pakowanie śniadaniówki jest czasochłonne, jednak ma znacznie więcej zalet niż wad, zwłaszcza jeśli można stworzyć zdrowe i pożywne lunch boxy śniadaniowe, które pomogą dzieciom osiągnąć wszystko, czego potrzebują każdego dnia. Wypracuj w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe z lunch boxem i zestawem zdrowej żywności.

Sprawdź ofertę lunch boxów na Active Kid.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here