5 zabawek, w których twój kot na pewno się zakocha

Zabawki powinny pojawić się na liście niezbędnych produktów, które powinny znaleźć się w wyprawce dla pupila. Niepozorne akcesoria są bowiem bardzo ważne dla rozwoju i zdrowia zwierzaka. Mogą zachęcić go do ruchu, zaspokoić naturalne instynkty, a nawet pomóc w nawiązaniu bliższej więzi z właścicielem. Sprawdź, jakie zabawki ze sklepu zoologicznego mogą przypaść do gustu twojemu kotu.

Wędka z zabawką

Koty w niemal każdym wieku uwielbiają polować. Ta potrzeba nie zanika w nich nawet wtedy, gdy od początku swojego życia mieszkają w domu. Odpowiednia zabawka może sprawić, że zwierzak np. nie będzie niszczyć mebli. Jeśli zamówiliśmy wędkę dla kota z AquaelZoo, to sporo frajdy będzie mieć nie tylko kot. Pomachanie pupilowi gadżetem zakończonym piłeczką, dzwoneczkiem czy też pluszakiem sprawi, że zwierzak z miejsca zacznie przygotowywać się do ataku na potencjalną zdobycz. Jest to świetny sposób na nawiązanie bliższych więzi z kotem, zwłaszcza jeśli pupil nie jest zbyt towarzyski.

Nakręcana mysz

Kultowa zabawka zdecydowanie powinna pojawić się w domu, w którym mieszka kot. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zaspokojenie instynktów łowieckich pupila. Nawet najbardziej leniwy zwierzak nie będzie umiał oprzeć się pluszowej myszce poruszającej się tuż pod jego nosem. Taki gadżet zapewnia nie tylko solidną dawkę ruchu, ale też stymuluje mózg mruczącego myśliwego. Na dodatek nakręcane myszki należą do najbardziej przystępnych cenowo zabawek dla kota. W sklepach zoologicznych można znaleźć dobrej jakości modele w cenie zaledwie kilkunastu złotych.

Tunel z piłeczką

W domu warto też mieć tunel dla kota z zabawką. Taki gadżet pozwoli pupilowi zaspokoić naturalną potrzebę eksploracji. Z kolei obecność np. zawieszonej piłeczki pozwala na stymulację instynktu łowieckiego. W szeleszczącym tunelu z oferty internetowego sklepu AquaelZoo można też umieści inne zabawki i smakołyki, dzięki czemu kot nie znudzi się zbyt szybko gadżetem. Sporą zaletą tunelów jest to, że po złożeniu zajmują niewiele miejsca, co może być istotne w przypadku mniejszego mieszkania bądź podróży.

Laser dla kota

Taka zabawka może dostarczyć kotu mnóstwo radości, jednak nie należy korzystać z niej zbyt często. Ma to związek z tym, że podczas “łowienia” światełka zwierzak nie ma możliwości złapania swojej “ofiary”, co może powodować u niego frustrację i spowodować szybkie zniechęcenie do takiej zabawy. Należy też wybrać laser, który jest stworzony z myślą o kotach. Wiązka światła będzie w tym przypadku nieszkodliwa, choć i tak lepiej unikać świecenia laserem po oczach pupila.

Zabawki ze smakołykami

Od pewnego czasu prawdziwym hitem są różnego rodzaju interaktywne zabawki edukacyjne ze smakołykami dla kotów. Takie produkty często mają regulowany poziom trudności, co pozwala na podtrzymanie zainteresowania zwierzaka i chroni przed zbyt łatwym dostępem do przysmaków. Z pewnością taka zabawa będzie miłym urozmaiceniem życia kota, a także pozytywnie wpłynie na jego zdolności intelektualne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here