kiedy dziecko zaczyna widzieć

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdego rodzica. Pojawia się maleństwo, które potrzebuje naszej ciągłej opieki i poczucia miłości. Noworodek w pierwszych dniach swojego życia ma bardzo słaby wzrok, nie mniej jednak jest w stanie zauważyć leżąc w łóżeczku twarz rodzica nachyloną około trzydziestu centymetrów od maleństwa.

Nie widzi szczegółów tylko rysy twarzy, jeśli chodzi o kolory to najłatwiej jest mu zauważyć połączenia jaskrawych barw, jak czerwony z żółtym lub bieli z czarnym. Noworodek za to bardzo dobrze słyszy, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie do łóżeczka grającej, wirującej karuzeli z pluszakami, do której będzie wyciągał rączki, rozpoznaje zapachy, lubi przyćmione światło i zdecydowanie łatwiej jest mu dostrzec przedmioty w ruchu niż te, które znajdują się w jednym miejscu, ponieważ nie jest w stanie dojrzeć otaczających go przedmiotów jako stałego obrazu, tylko przeskakuje z jednej rzeczy na drugą.

Tak więc kiedy dziecko zaczyna widzieć?

Tak więc kiedy dziecko zaczyna widzieć?Otóż wzrok niemowlaka rozwija się w błyskawicznym tempie. Trzymiesięczne dziecko, które samo trzyma główkę w pionie może z nami oglądać świat przez okno, przechodzących ludzi, prziemieszczające się samochody. Jest to doskonały sposób na naukę koncentrowania wzroku i korzystania z obu oczu naraz. Po skończeniu sześciu miesięcy dziecko zaczyna dostrzegać głębię obrazu, zwiększa się jego pole widzenia, zaczyna lepiej oceniać położenie przedmiotów, jest to szczególnie ważne podczas nauki raczkowania, które w tym okresie następuje.

Po upływie dziewięciu miesięcy dziecko rozumie, że mogą istnieć rzeczy, oraz osoby, które widział wcześniej a nagle zniknęły mu z zasięgu wzroku, zabawa w znikające przedmioty i akuku z pewnością będzie dla naszego dziecka zabawą, która bardzo go rozbawi. Po osiągnięciu pierwszego roku życia, dziecko już bardzo dobrze trzyma w rączkach przedmioty, z ciekawością się im przygląda, dobrym pomysłem jest zakup dwuelementowych puzli, bądź zabawa w dopasowywanie kształtów i wrzucanie ich do odpowiednich szczelin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here