prezent dla babci i dziadka diy

Co to jest DIY?

DIY to skrót od angielskiego DO IT YOURSELF, czyli zrób to sam. Ostatnie lata pokazują, że rękodzieło wraca do mody wśród dorosłych. Samodzielne wykonywanie prezentów jest coraz częściej spotykane. Dzieci natomiast obdarowują bliskich pracami wykonanymi w przedszkolu czy szkole, często wręczając własnoręczny prezent na dzień babci i dziadka lub inne okazje.

Prezent dla babci i dziadka DIY – co można podarować?

W internecie znaleźć można wiele inspiracji, z których śmiało można korzystać. Na blogu Cococdrillo znajdziesz 5 propozycji na prezent dla babci i dziadka DIY.  Dokładna instrukcja krok po kroku pozwoli każdemu, niezależnie od zdolności artystycznych, przygotować wspaniały prezent. Samodzielnie wykonana świeczka czy tacka na biżuterię będą unikatowe, przez co naprawdę wyjątkowe! Nie martwcie się, prezenty zrobione ręcznie wcale nie muszą być trudne. Spróbuj, a zobaczysz, że dasz radę.

Wykonywanie prezentów a rozwój dziecka

Zachęcanie dziecka do wręczenia prezentu zrobionego samodzielnie, niesie za sobą wiele korzyści.

  • Dziecko rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność
  • Uczy się i bawi kolorami
  • Poznaje świat, przez obserwację zjawisk, takich jak topienie wosku
  • Uczy dziecko, że nie trzeba wydawać pieniędzy, żeby sprawić komuś radość
  • Dziecko będzie z siebie dumne i dowartościowane, że zrobiło coś SUPER, widząc uśmiech na twarzach dziadków
  • Jest to sposób nauki ekologii, wykorzystując słoik czy rolkę po papierze toaletowym, nie lądują one na śmietniku
  • Jest to świetna okazja do spędzania wspólnie czasu z dzieckiem

Dodatkową frajdą, poza wykonywaniem prezentu, jest jego pakowanie. Pozwól dziecku zrobić do samodzielnie. Poszukajcie wspólnie pudełka, ładnego papieru, eleganckiej torebki, wstążek, naklejek i sznurków. Dziecko na pewno znajdzie sposób jak zapakować swój własnoręczny prezent na dzień babci i dziadka.

Babcia i dziadek z pewnością docenią prezent, który nasza pociecha wykona samodzielnie. Uśmiech dziadków jest bezcenny!

Jeżeli zastanawialiście się, czy prezenty DIY to dobry pomysł, to po lekturze tego artykułu, wszelkie wątpliwości powinny być rozwiane. Tego rodzaju prezenty mają wiele zalet. Niosą radość na każdym etapie tworzenia, pakowania, wręczania i prawdopodobnie dużo dłużej, gdy będziemy widzieć jak babcia i dziadek korzystają z naszych prezentów. Opisaliśmy inspiracje na prezenty na dzień babci i dziadka, natomiast można z nich korzysta, tworząc podarunki na inne okazje. Zachęcamy do spędzania czasu z dzieckiem przy tworzeniu prac plastycznych. Choć może tego nie pokazują, jest to dla nich bardzo ważne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here